Черно море (Варна) победи Миньор с 2:0 като гост в 1/16-финал от турнира за Купата на България.

"Чуковете" нямаха загуба от началото на сезона, но варненци поведоха уверено с две бързи попадения на Стефан Велев (7') и Зе Гомеш (17').

Едва в 28-ата минута домакините успяха да създадат нещо интересно пред противниковата врата. След хубаво центриране отдясно, Добромир Бонев се извиси в наказателното поле и стреля с глава, но прати топката в аут.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ В ТУРНИРА - ТУК !!!

Малко по-късно Родриго Енрике стреля опасно от много добра позиция, но Алекс Георгиев успя да избие в ъглов удар. Още в следващата си атака, Черно море можеше да реализира трети гол, но стражът на домакините отново показа класа и спаси силен шут на Зе Гомеш.

В 60-ата минута Стефан Велев бе много близо до втори гол в мача. Той получи топката отдясно в наказателното поле, овладя и стреля от малък ъгъл, но този път не уцели рамката на вратата и коженото кълбо излезе в аут.  Родриго също имаше възможност да обстрелва вратата на „чуковете”, но стражът на домакините бе на мястото си и успя да спаси.

До края Черно море имаше още няколко възможности да направи аванса си класически, но Леандро Андраде се размина с гола.

МИНЬOР - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Стефан Велев (7'), 0:2 Зе Гомеш (17')