Третодивизионният Левски (Крумовград) поднесе голямата изненада в 1/16-финалите на турнира за Купата на България и отстрани елитния Царско село с 1:0 след продължения (0:0 в редовното време).

Гостите от София започнаха по-активно двубоя. В 11-ата минута Васил Шопов изведе Милчо Ангелов сам срещу вратаря, но Макенджиев спаси. В 29-ата минута Християн Василев пък се намеси, след като Борислав Карамфилов бе изведен сам срещу него. Две минути след това Царско село имаше чиста ситуация за отбелязване на гол чрез Васил Шопов, но Макенджиев спаси.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 35-ата минута Миси Мизу свали топката за Милчо Ангелов, но Макенджиев отново спаси. В 68-ата минута стражът на Крумовград изби шут на Александър Александров. В 92-ата минута Петър Атанасов, копна към Мизу той стреля, а Макенджиев спаси.

Четвърт час преди края на двубоя шут на Лукас Диас мина покрай вратата, а в 85-ата минута Петър Атанасов не успя да преодолее Макенджиев излязъл сам срещу него. Столичани изпуснаха още три чисти положения за гол и редовното време завърши без гол.

В 111-ата минута на продълженията падна единственото попадение в мача. След центриране от корнер Християн Василев се размина с топката, а Валентин Сливов с акробатично изпълнение с гръб към вратата прати топката в мрежата на Царско село за 1:0.

ЛЕВСКИ (КРУМОВГРАД) - ЦАРСКО СЕЛО 1:0 (0:0 в редовното време)
1:0 Валентин Сливов (111')

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ В ТУРНИРА - ТУК !!!