Черно море победи с 2:1 Берое в мач от 19-ия кръг на efbet Лига, игран на "Тича". За тима на Илиан Илиев това е първи успех в първенството от ноември насам. С него Черно море съхрани шансове за място в Топ 6. Варненци събраха 25 точки и са седми в класирането, само с две по-малко от шестия ЦСКА 1948, който е неделя приема Левски. Берое е пети с 32 точки.

Тимът на Илиан Илиев поведе чрез новото попълнение Зе Гомеш. 21-годишният нападател, който бе привлечен от Бенфика, откри резултата в 21-ата минута след асистенция на Родриго - 1:0. Това бе първи гол за Зе Гомеш в българския шампионат.

Треньорът на Берое Димитър Димитров обаче имаше претенции за редовността на попадението заради удар с лакът на Родриго в лицето на Александър Василев. Вследствие на това съприкосновение в 26-ата минута Василев напусна терена с фрактура на носа, а на негово място се появи Джунейт Али.

В 39-ата минута Зе Гомеш стреля към вратата на Генадий Ганев, но топката прелетя покрай целта. В 43-ата минута Гаюс Макоута опита да вкара с атрактивно изпълнение, но без успех.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 47-ата минута Мартин Камбуров получи топката с гръб към вратата, завъртя се и стреля, но неточно.

В 50-ата Черно море получи дузпа за нарушение на Александър Цветков срещу Илиан Илиев. Зад топката застана Родриго, който се разписа във вратата на Ганев за 2:0.

До края гостите от Стара Загора имаха сили само за почетно попадение. Вкара го резервата Октавио. В 73-ата минута топката се отби в гърба на Алиун Фал и се удари в напречната греда, след което попадна в Октавио, който я прати във вратата на Иван Дюлгеров - 2:1.

За Черно море предстои гостуване на ЦСКА от 1/8-финалите за Купата на България - на 2 март от 17:30 часа. След това "моряците" играят с Арда в Кърджали за първенството - на 6 март.

Берое пък приема Лудогорец в среща от 20-ия кръг на 7 март. Преди това „зелено-белите“ гостуват на Левски за Купата - на 3 март от 18:00 часа.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:1
1:0 Зе Гомеш (21), 2:0 Родриго (50-дузпа), 2:1 Oктавио (73)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на мача.
21  ГОЛ! 1:0 за Черно море. Зе Гомеш откри головата си сметка за "моряците". Родриго отправи успоредно подаване на голлинията към нападателя на домакините, за когото остана единствено да засече топката в мрежата на Генадий Ганев. Гостите протестираха за нарушение срещу левия бек Александър Василев, който бе ударен с лакът от Родриго, но съдията Георги Димитров не маркира фаул.
26  Принудителна смяна за Берое - Александър Василев получи фрактура на носа и отстъпи мястото си на Джунейт Али.
45+1 - Край на първото полувреме
--------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Удар на Камбуров бе спасен от Иван Дюлгеров.
49  ДУЗПА за домакините за нарушение на Александър Цветков срещу Илиан Илиев.
50  ГОЛ! 2:0 за Черно море. Родриго се разписа от дузпа, пращайки топката в мрежата на Ганев.
68 - Мартин Камбуров стреля, Иван Дюлгеров изби, топката достигна до Кийлън Лебон, чието изпълнение бе неточно.
73  ГОЛ! Гостите бележат и намаляват резултата на 2:1. Алиун Фал отправи удар, но нацели гредата, топката достигна до Октавио, който с мощен изстрел се разписа.
90+4 - Край на мача. Черно море победи Берое с 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 29. Файсел Касми (75  23. Пабло Гарсия), 71. Васил Панайотов , 10. Илиан Илиев (90+2  32. Мартин Дичев), 77. Стефан Велев, 72. Родриго , 20. Зе Гомеш  (86  16.Денислав Ангелов)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев, 23. Пабло Гарсия, 88. Павел Георгиев, 16. Денислав Ангелов, 7. Родриго Вилела
Треньор: Илиан Илиев

БEРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута, 17. Ибрахима Конте (65  22. Октавио ), 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев (26  2.Джунейт Али), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (86  73. Иван Минчев), 29. Еривалдо (46  11. Алиун Фал), 91. Мартин Камбуров
Резерви: 12. Душан Перниш, 2. Джунейт Али, 7. Димо Бакалов, 8. Карлос Охене, 11. Алиун Фал, 22. Октавио, 73. Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация