Черно море успя да спечели с 1:0 гостуването на Славия от 24-ия кръг на Еfbet Лига. Победното попадение за тима на Илиан Илиев падна секунди преди края - в 93-ата минута, когато Евгений Сердюк отново се превърна в герой за "моряците". За украинския нападател това беше четвърти пореден двубой, в който бележи (общо 5 гола).

Началните минути на двубоя в "Овча купел" не предложиха интересни положения пред двете врати. В 25-ата Стефан Велев изведе Сердюк, който обаче не успя да уцели вратата от добра позиция.

В 36-ата Пабло Гарсия отправи далечен изстрел, който затрудни Светослав Вуцов, но отбраната все пак се справи. Малко по-късно и Мартин Петков пробва мерника си, но стреля неточно в аут.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

И след почивката играта продължи да бъде равностойна. Чак в заключителните минути футболистите на Златомир Загорчич започнаха повече да поглеждат към вратата на Черно море. Пропуски направиха Георги Вълчев и Венцислав Керчев, за да се стигне до 93-ата минута, когато "моряците" стигнаха до победата. Гостите организираха контраатака, при която Родриго Вилела напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле на "белите" и центрира към далечната греда, където Сердюк беше изпуснат от бранителите на Славия и засече точно с глава, изпращайки топката във вратата на Вуцов - 0:1.

В класирането Черно море е четвърти с 42 точки, само с една по-малко от третия Ботев (Пловдив), който по-рано днес надви с 2:0 ЦСКА и събра 43 точки. "Армейците" са втори с 49, а Славия е пести с 33. "Белите" щяха да се изравнят с Левски (36 точки), ако бяха спечелили днес.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Евгений Сердюк (90+3)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
25 - Шанс за гостите. Стефан Велев изведе Евгений Сердюк, който обаче не успя да уцели вратата от изгодна ситуация.
40 - Удар на Мартин Петков, Иван Дюлгеров улови топката.
45 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Дюлгеров спаси удар на появилия се на смяна Борислав Цонев.
69  Светослав Вуцов спаси изстрел на Курьор.
81 Треньорът на Славия Златомир Загорчич получи жълт картон от съдията Димо Димов заради обидна реплика към него.
82  Георги Вълчев отправи топовен удар от границата на наказателното поле, топката прелетя над вратата на Черно море.
90  Пропуск за Славия. Венцислав Керчев стреля опасно, изпрати топката покрай лявата греда на вратата на Дюлгеров.
90+3  ГОЛ! Евгений Сердюк наказва Славия и ще донесе победата на Черно море - 0:1. Играчите на Илиан Илиев организираха контраатака, при която Родриго Вилела напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле на "белите" и центрира към далечната греда, където украинският нападател засече с глава, изпращайки топката във вратата на Вуцов.
90+4 - Край на мача. Черно море победи Славия с 1:0.

СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 23.Емил Виячки , 37.Венцислав Керчев, 83.Христо Попадийн, 17.Ерол Дост, 77.Георги Вълчев, 73.Иван Минчев (46  20.Борислав Цонев), 10.Радослав Кирилов, 11.Кристиан Добрев (64  88.Тони Тасев ), 9.Мартин Петков (64  7.Йон Бакеро)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 20. Борислав Цонев, 7. Йон Бакеро, 16. Камело Нгуена, 5. Мартин Атанасов, 88. Тони Тасев, 15. Мартин Георгиев
Треньор: Златомир Загорчич

Черно море
ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров , 6.Виктор Попов, 2.Цветомир Панов , 27.Даниел Димов, 23.Пабло Гарсия , 71.Васил Панайотов, 19.Матиас Курьор (86  8.Мазир Сула), 77.Стефан Велев (78  7.Родриго Вилела), 9.Евгений Сердюк
Резерви: 22.Георги Георгиев, 14.Калин Георгиев, 8.Мазир Сула, 18.Мартин Милушев, 16.Денислав Ангелов, 7.Родриго Вилела, 32.Мартин Дичев
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Славия"
Съдия: Димо Димов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия