Черно море победи Ботев (Враца) с 5:0 в двубой от 25-ия кръг нa Efbet лига.

Домакините от Варна вкараха гол при първата си по-добра възможност и Матиас Курьор се разписа с глава още в осмата минута на двубоя, но малко след това попадението му беше отменено с ВАР.

"Моряците" все пак отбеляза редовен гол в 14-ата минута след удар на Васил Панайотов и рикошет в гредата (1:0).

Варненци поведоха с 2:0 в 21-ата минута, когато Матиас Курьор се възползва от лошо изчистена топка от вратаря на Ботев и отблизо се разписа.

Резултатът стана класически в 26-ата минута, в която Курьор получи топката отдясно и центрира остро към Евгений Сердюк, а украинецът не сбърка за 3:0.

Черно море не спря да напада и пропусна да отбележи при удар с глава на Влатко Дробаров в 34-ата минута, но две по-късно стигна до четвърти гол.

Отбеляза го Пабло Гарсия, който получи топката в наказателното поле и се разписа с удар покрай вратаря (4:0).

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Гостите от Враца започнаха позитивно втората част и в 50-ата минута отправиха първия си удар към вратата на Черно море, но топката премина встрани.

Четвърт час по-късно Чавдар Ивайлов намери очертанията на вратата, но Дюлгеров спаси силния му удар от границата на наказателното поле.

Вместо да вкара, Ботев (Враца) допусна пети гол в 69-ата минута, след като отбраната изпусна Евгений Сердюк и той направи 5:0.

До края играта се накъса заради няколкото смени, а минути преди края Черно море остана с човек по-малко заради контузия на Васил Панайотов (вероятно счупена ръка) и изразходвани пет смени.

Черно море вече е на трето място в класирането с две точки повече от четвъртия Ботев (Пловдив), докато врачани са на предпоследното място.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 5:0
1:0 Васил Панайотов (14'), 2:0 Матиас Курьор (21'), 3:0 Евгений Сердюк (26'), 4:0 Пабло Гарсия (36'), 5:0 Евгений Сердюк (69')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8'  Гол за Черно море! Матиас Курьор засече центриране от левия фланг и отклони топката в далечния ъгъл.
10'  ВАР разглежда ситуация за игра с ръка при гола. Реферът реши, че има нарушение и не зачете попадението.
14'  ГООООЛ за Черно море! Васил Панайотов достигна отбира топка на границата на наказателното поле и я насочи към левия ъгъл на Костов, тя рикошира в гредата и се спря в мрежата.
21'  ГООООЛ за Черно море! Силен удар към вратата на Ботев (Враца), Красимир Костов отби в тялото на бранител, а дебнещият Курьор бутка топката в мрежата.
26'  ГООООЛ за Черно море! Курьор центрира остро по земя към Евгений Сердюк, който отблизо не сбърка и се разписа.
34'  ПРОПУСК за Черно море! Влатко Дробаров стреля опасно с глава след корнер, но Костов изби акробатично.
36'  ГООООЛ за Черно море! Пабло Гарсия получи топката в наказателното поле и я прати покрай вратаря за 4:0.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
50' Първи удар към вратата на Черно море! Топката преминава покрай вратата.
57'  Серия от нарушения на играчи на Ботев срещу съперниците от Черно море. Реферът показа два жълти картона.
65'  ЧУДЕСНА ВЪЗМОЖНОСТ за Ботев (Враца)! Чавдар Ивайлов стреля от границата на наказателното поле, но Дюлгеров се справи.
69'  ГОООООЛ за Черно море! Евгений Сердюк се измъкна от отбраната на Ботев и преодоля Костов.
87  КОНТУЗИЯ за Васил Панайотов от Черно море! Линейка го отведе от стадиона!
90+4' Край на мача!

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов (78 4. Росен Стефанов) , 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия  (73  14. Калин Георгиев), 7. Родриго Вилела (73  39. Николай Златев), 10. Велислав Василев  (46  8. Мазир Сула ) , 9. Евгений Сердюк  , 19. Матиас Курьор  (73 31. Закария Беншаа) , 71. Васил Панайотов
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев,
Треньор: Илиан Илиев

Ботев Враца БОТЕВ (ВР):  76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев (46  3. Луис Фелипе ) , 18. Илия Миланов , 88. Йоан Бауренски  (73  16. Мартин Петков) , 15. Мирослав Маринов, 37. Мартин Николов, 10. Юлиан Ненов, 14. Антон Фасе (78 28. Красимир Тодоров), 22. Диего Фераресо , 2. Валери Христов (46  6. Антонио Георгиев) , 20. Мохамед Бентахар (46 7. Чавдар Ивайлов )
Резерви: 33. Христо Георгиев, 24. Стефан Гавраилов,
Треньор: Ивайло Димитров

Съдия: Димитър Димитров
Стадион: "Тича", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия