Черно море победи Арда с 2:0 в мач от 23 кръг на efbet Лигата. По този начин тимът на Илиан Илиев се доближи само на една точка от третия в класирането Ботев (Пловдив) и се откъсна на шест пред Левски.

Вратарят на гостите от Кърджали Мартин Луков спаси отбора си през първото полувреме, когато с няколко решителни намеси парира удари на Матиас Курьор, Стефан Велев и Евгений Сердюк.

Десет минути след началото на втората част „моряците“ резонно откриха резултата. Курьор овладя топката в наказателното поле, завъртя се и от воле стреля право в мрежата.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В 72-ата минута Тонислав Йорданов от вратарското поле не успя да изравни на празна врата и да накаже грешката на Иван Дюлгеров при центриране отляво.

Две минути след това Курьор нямаше шанс, след като прокара топката между краката на Луков, но тя се отби в десния страничен стълб и излезе в аут. В 78-ата Сердюк удвои преднината на домакините. Той проби в наказателното поле отдясно, освободи се от Алекс Петков и от малък ъгъл изненада вратаря на Арда.

В последната минута резервата Николай Златев, който тъкмо се беше появил в игра, можеше да направи класически аванса на Черно море, но ударът му от воле беше избит в корнер от Мартин Луков. В добавеното време Даниел Димов пък от вратарското поле не уцели вратата на гостите.

С този успех „моряците“ събраха актив от 39 точки и вече трети пореден мач нямат загуба в първенството. Арда е на десето място с 25 точки, след като записа четвърта загуба в петте си мача за първенство от началото на 2022 г.

ЧЕРНО МОРЕ – АРДА 2:0
1:0 Матиас Курьор (57), 2:0 Евгений Сердюк (78)

Черно мореЧерно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов , 71. Васил Панайотов , 23. Пабло Гарсия, 77. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор  (75-27. Даниел Димов), 8.Мазир Сула (53-10. Велислав Василев ), 9. Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 10. Велислав Василев, 18. Мартин Милушев, 7. Родриго Вилела, 39. Николай Златев
Треньор: Илиан Илиев

АрдаАрда: 71. Мартин Луков, 4. Милен Стоев  (80-5.Петко Ганев), 8. Милен Желев (85-81. Атанас Зехиров), 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (64-19.Румен Руменов), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (79-29. Георги Атанасов), 77. Илия Юруков (64-70. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев
Резерви: 1. Християн Василев, 5. Петко Ганев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 29. Георги Атанасов, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров
Треньор: Стамен Белчев

Варна, „Тича“
Съдия: Иво Андреев

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
6 - Две поредни спасявания на Луков в една минута. Първо отрази удар на Матиас Курьор, а след това и на Стефан Велев
10 - Панайотов изведе Курьор в добра позиция, но нападателят стреля над вратата
40 - Тонислав Йорданов опита да прехвърли Дюлгеров, но топката мина над вратата
44 - Нова силна намеса на Мартин Луков след удар на Сердюк
45+1 - Край на първото полувреме
----------------------
46 - Начало на второто полувреме
57 -  ГОООЛ!!! Матиас Курьор открива резултата с прекрасен гол от воле, след като овладя топката, завъртя се и стреля точно в мрежата на гостите
72 -  НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК на Тонислав Йорданов. От вратарското поле и на празна врата той стреля над вратата и не успя да се възползва от грешката на Иван Дюлгеров след центриране отляво
74 -  ГРЕДА! Курьор беше изведен в чиста позиция от Велислав Василев и би между краката на Луков, но топката се отби от десния страничен стълб на рамката
78 -  ГОООЛ! Евгений Сердюк проби в наказателното поле на гостите отдясно, преодоля Алекс Петков и от малък ъгъл прати топката във вратата на Луков
90 -  Николай Златев стреля мощно от воле, но Луков успя да избие в корнер
90+4 -  Даниел Димов от вратарското поле не успя да уцели вратата на гостите
90+6 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия