Черно море победи Ботев (Пловдив) с 2:0 като гост в двубой от 15-ия кръг на Efbet лига.

Мачът на базата на "канарчетата" в Коматево започна по-добре за гостите, който опитаха на няколко пъти да затруднят Аргилашки.

Ботев отправи първия си удар в 25-ата минута, а десет по-късно за втори път притесни сериозно вратата на "моряците". При последвалата контраатака обаче получи гол (1:0), след като Сердюк се измъкна и преодоля вратаря на пловдивчани.

Пет минути преди края съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа за Черно море, но след ВАР отмени решението си.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Второто полувреме започна с две опасни положения за Черно море, но и при двете Даниел Димов пропусна да се разпише. След час игра резервата Джеймс Ето'о пропиля хубава възможност за Ботев.

В следващите минути от мача на терена имаше повече нарушения, отколкото голови положения, а няколко смени допълнително накъсаха играта. Гостите на два пъти имаха възможност да стрелят към вратата в последните десет минути, но не създадоха проблеми за вратаря на Ботев. В 89-ата минута обаче Пабло Гарсия оформи крайното 2:0 с удар от дистанция.

С победата днес Черно море измести Ботев от четвъртото място, а "канарчетата" вече са пети, като и двата тима да са с по 25 точки.

БОТЕВ (ПД) - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Евгений Сердюк (35'), 0:2 Пабло Гарсия (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Отлична възможност за Черно море! Василев проби отдясно и подаде към Андраде, но ударът му премина встрани.
22'  Опасен удар на Сердюк мина до гредата на Аргилашки.
25'  Първи опит на Ботев!  Реда Рабей опита силен шут в долния ляв ъгъл, но Дюлгеров изби.
35' Нов шанс за Ботев! Янсон стреля в наказателното поле, но ударът му е блокиран.
35'  ГООООЛ за Черно море! При последвалата контраатака топката стигна до Евгений Сердюк, който преодоля Аргилашки с удар в обратния ъгъл.
40' ДУЗПА за Черно море! Станислав Тодоров видя игра с ръка на Виктор Генев при опит да спре Сердюк.
41' ДУЗПА НЯМА! След преглед на положението с ВАР се оказа, че нарушението е извън наказателното поле.
44' Удар на Пабло Гарсия от фаул, но топката преминава над вратата.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Какъв пропуск за Черно море! Даниел Димов пропусна да вкара втори гол отблизо.
49' Още един удар на Димов, този път от дъгата, но топката мина покрай вратата.
60'  Резервата Ето'о опита опасен удар към вратата на Черно море, но не успя да намери добре топката и тя премина покрай дясната греда на Дюлгеров.
80' Хубав пробив на Виктор Попов, но право в ръцете на Аргилашки.
84' Още един шанс за Черно море! Васил Панайотов опита удар, но прави в ръцете на вратаря.
89'  ГОООООЛ за Черно море! Пабло Гарсия стреля от границата на наказателното поле и намери мрежата за 2:0.
90+5 Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев , 6. Дилан Мартенс , 8. Тодор Неделев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (65  23. Димитър Тонев), 17. Николай Минков (46  15. Джеймс Ето'о ), 18. Самюел Супрайен , 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон (46  7. Маркиньос)
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов , 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (89  20. Зе Гомеш), 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия , 15. Леандро Андраде (55  92. Джеваро Непомусено), 9. Евгений Сердюк  , 17. Велислав Василев
Резерви: 13. Галин Григоров, 14. Калин Георгиев, 32. Мартин Дичев, 18. Мартин Милушев, 88. Павел Георгиев

Пловдив, "Футболен Комплекс Ботев 1912"
Съдия: Станислав Тодоров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия