Ботев (Враца) победи с 3:1 Черно море в контрола в Правец. Футболистите на Даниел Моралес направиха силен мач и освен трите гола пропуснаха още няколко чисти положения. Момчил Цветанов, Мартин Кавдански и Браян Переа бяха точни за врачани. За Черно море се разписа Мартин Милушев.

От състава на врачани липсваха титулярите от миналия сезон Диего Фераресо и Антонио Георгиев, за които БЛИЦ вчера информира, че ще заиграят в Румъния.

Още в първата минута Даниел Генов отне топката от противник и стреля, но в аут. В 6-ата минута Краси Костов даде дълъг пас към Жан-Пиер Да Силва зад защитата, той върна към Генов, който отново не уцели вратата. Футболистите на на Черно море създадоха добро положение в 7-ата минута, но Костов спаси удар на Атанас Илиев.

В 21-ата Момчил Цветанов отбеляза за 1:0. Ботев направи много добра атака, която започна от защитата, мина през Иван Нешков, който пусна надясно към Мирослав Маринов. Последва пас по земя успоредно на вратата и Цветанов успя да мушне топката в мрежата на варненци.

Футболистите на Илиан Илиев има възможност за изравнителен гол в 25-ата минута, но Алекс Фернандес не успя да отбележи.

В 30-ата минута вратарят на Черно море Християн Славков сгреши, Мирослав Маринов центрира успоредно на голлинията, Жан-Пиер Да Силва стреля, но стражът изби.

В 38-ата Черно море изравни. Варненци направиха добра контраатака, Васил Панайотов пусна към Атанас Илиев, който стреля, но Костов изби. Топката попадна у Мартин Милушев, който на празна врата реализира за 1:1.

В 53-ата минута Мартин Кавдански засече с глава центриране от фаул на Даниел Генов и реализира втори гол за Ботев.

В 71-ата Краси Тодоров изведе Жан-Пиер Да Силва сам срещу вратаря на Черно море, но Славков успя да спаси.

В 91-ата минута Браян Переа отбеляза третия гол за врачани. Той получи дълъг извеждащ пас от вратаря Федерико Бариос се разписа за крайното 3:1.

БОТЕВ (Враца) - ЧЕРНО МОРЕ 3:1
1:0 Момчил Цветанов (21), 2:0 Мартин Кавдански (53), 3:0 Браян Переа (90+1)

БОТЕВ (Враца): Красимир Костов (46 – Федерико Бариос), Браян Мендоса, Мартин Кавдански (58 – Цветослав Поповчев), Меси Биатумусока (78 – Пламен Петров), Момчил Цветанов (58 – Митко Панов), Диого Барбоса, Чавдар Ивайлов (78 – Петър Кепов), Иван Нешков (58 – Краси Тодоров), Даниел Генов (58 – Браян Переа), Жан-Пиер Да Силва (68 – Мартин Смоленски), Мирослав Маринов (58 – Спас Георгиев)

ЧЕРНО МОРЕ (първо полувреме): Християн Славков, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Мазир Сула, Мишаел Алвес, Мартин Милушев, Алекс Фернандес, Атанас Илиев

ЧЕРНО МОРЕ (второ полувреме): Християн Славков, Живко Атанасов, Георги Венциславов, Александър Василев, Берк Бейхан, Пабло Гарсия, Арлинд Дакай, Едгар Пашеко, Николай Златев, Исмаил Иса, Матеус Машадо

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023