Левски бра нов срам в евротурнирите, падайки с 1:2 от унгарския Дебрецен насред "Герена". Двубоят бе първи от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. "Сините" трябва да направят невъзможното в Будапеща във вторник, ако искат да се класират в груповата фаза на най-комерсиалния клубен турнир. Със сигурност обаче Ратко Достанич и футболистите му ще продължат участието си в евротурнирите, но в групите на Лига Европа.
Шампионите на България изнесоха изключително слаби първи 45 минути, а още в 12-ата получиха гол. 30-годишният Ласло Боднар прониза Георги Петков със снаряд от около 40 метра. Както е известно, преди 7 години Боднар бе в състава на Динамо (Киев), отстранил Левски. Явно екзекуторът на "сините" и тази година ще излезе краен победител. До почивката гостите от Унгария пропиляха няколко изгодни положения пред Петков, а избраниците на Ратко Достанич действаха хаотично, а освен това достигаха трудно до вратата на Вукашин Полексич.

Малко след подновяването на иhttp://cache.daylife.com/imageserve/0esX2JA7Btcgj/610x.jpgграта "сините" стигнаха до изравнително попадение. В 51-ата минута Седрик Бардон бе в прегръдките на съотборниците си, хвърляйки в екстаз публиката на "Герена". Дарко Тасевски напредна към вратата на Дебрецен и пусна хитър пас в коридор към Зе Соарес, който продължи към оставения непокрит около точката на дузпата Бардон и французинът вкара с мощна тупалка, пращайки топката в мрежата на Полексич.

В 77-ата минута обаче мечтите на Левски за второ влизане в групите на Шампионската лига се изправиха. Гостите от Унгария поведоха с 2:1 чрез Петер Цвиткович, който реализира след колективна грешка на защитата на Левски.

На реванша след седмица в Будапеща "сините" трябва да запишат убедителна победа и само тогава ще влязат в групите на Шампионската лига. Все пак утехата за Ратко Достанич и момчетата му е участието в Лига Европа, което е гарантирано и те ще имат поне осем мача от груповата фаза. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ДЕБРЕЦЕН 1:2
0:1 Ласло Боднар (12), 1:1 Седрик Бардон (51), 1:2 Петер Цвиткович (77)

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 14.Веселин Минев, 2.Виктор Генев, 11.Елин Топузаков, 25.Лусио Вагнер, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 22.Дарко Тасевски (60-17.Дениран Ортега), 21.Зе Соарес, 10.Христо Йовов (71-20.Жоазиньо), 99.Георги Христов (85-7.Еньо Кръстовчев)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 15.Шахиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 6.Рашид Тиберканин, 20.Жоазиньо, 7.Еньо Кръстовчев, 17.Дениран Ортега

ДЕБРЕЦЕН: 1.Вукашин Полексич, 4.Леандро, 10.Ласло Боднар, 17.Норберт Месарош, 18.Петер Мате (15-16.Адам Комлоши), 30.Жолтан Киш, 33.Йозеф Варга, 39.Адамо Кулибали, 55.Патер Шакай (54-7.Тибор Домби), 77.Петер Цвиткович (79-6.Луис Рамос), 14.Рудолф Гергей
Резерви: 12.Джордже Пантич, 6.Луис Рамос, 7.Тибор Домби, 16.Адам Комлоши, 21.Марсел Фодор, 41.Олах Лорант, 81.Атила Катона