"Левски" падна с 1:2 от лидера в Чехия Виктория Пилзен в контрола, играна в Ларнака. За "сините" това е първо поражение в проверките тази зима.

Попадението за "сините" вкара Жанвион Юлу-Матондо, а при резултат 1:1 звездата Гара Дембеле пропусна дузпа. И двата гола за Виктория Пилзен паднаха от 11-метрови наказателни удари. В титулярния състав на чехите бе бившият защитник на "Левски" Давид Бистрон, а наставник на тима е добре познатият у нас като наставник на Жилина Павел Върба.

В 8-ата минута падна първото попадение във вратата на "Левски". Йордан Милиев фаулира играч на съперника и последва дузпа. Точен от дузпа бе Павел Хорват, въпреки че Кирил Акалски първоначално отрази удара, но бе безпомощен при добавката.

В 16-ата Жанвион Юлу-Матондо изравни - 1:1. Владимир Гаджев центрира, белгиецът се извиси над защитата на съперника и се разписа с глава. Така Юлу-Матондо вкара във втори пореден мач на "сините", след като преди дни реализира и при успеха с 3:1 над руския гранд Динамо (Москва).

В 32-ата минута Сержиньо Грийн получи червен картон заради реплика към съдията, който не го пожали. Мястото на изгонения холандец зае друг централен защитник - Иво Иванов.

В 36-ата Гара Дембеле нахлу мощно в наказателното поле на съперника и бе спънат от Давид Бистрон и вратарят Роман Павлик. Звездата на "Левски" застана зад топката, но стражът спаси. Владимир Гаджев пък не бе точен при добавката.

На почивката Ясен Петров извърши четири смени. "Сините" започнаха много активно втората част. В 48-ата минута Гара Дембеле бе спънат на ъгъла на наказателното поле. От прекия свободен удар Христо Йовов стреля добре с левия крак, но гредата спаси Виктория Пилзен. В 55-ата бе отсъдена втора дузпа за чехите. Ян Резек стреля мощно във вратата на заменилия на почивката Кирил Акалски - Пламен Илиев, като младият страж нямаше шанс при силния изстрел на нападателя на Виктория Пилзен - 1:2.

До края не падна ново попадение. "Сините" на два пъти претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена от съдията.

В четвъртък от 18:00 часа селекцията на Ясен Петров ще изиграе последната си контрола от подготвителния лагер в Кипър. Съперник ще е елитният румънски Оцелул (Галац). /БЛИЦ

Контролата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН (Чехия) 1:2
0:1 Павел Хорват (8), 1:1 Жанвион Юлу-Матондо (16), 1:2 Ян Резек (55-дузпа)
"ЛЕВСКИ":
85.Кирил Акалски (46-Пламен Илиев), 26.Христо Попадиин (59-4.Стефан Станчев), 3.Сержиньо Грийн (33-Иво Иванов), 55.Йордан Милиев (74-30.Христо Стамболийски), 14.Веселин Минев (64-Марко Видович), 8.Даниел Димов (46-10.Христо Йовов), 45.Владимир Гаджев (59-7.Александър Александров), 22.Дарко Тасевски (59-16.Мариян Огнянов), 17.Даниел Младенов (46-28.Александър Киров), 6.Жанвион Юлу-Матондо (70-15.Иван Горанов), 39.Гара Дембеле (59-29.Исмаил Иса)
Треньор: Ясен Петров
ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН: 33.Роман Павлик, 18.Давид Бистрон, 5.Михал Дуриш, 8.Давид Лимберски, 21.Алеш Нювирт, 27.Франтишек Ражторал, 17.Ян Резек, 15.Франтишек Севински, 7.Петер Трап, 9.Мартин Фило, 10.Павел Хорват
Треньор: Павел Върба