Преследващият завръщане в елита Локомотив (София) размаза с 6:0 аутсайдера Нефтохимик в мач от 20-ия кръг на Втора лига. Над всички в "Надежда" бяха опитните футболисти Николай Цветков-Демона и Светослав Диков, които вкараха по 2 гола. Големият талант Валентин Николов също се разписа, а в края точен беше и новото попълнение Калоян Стефанов.

Головата фиеста на тима на Иван Колев започна в 11-та минута, когато Диков откри от дузпа. След половин час игра Николай Цветков удвои, а класическата преднина дойде осем минути по-късно чрез второ попадение на Демона.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката голмайсторът Диков също отбеляза за втори път. 17-годишният Вальо Николов покачи на 5:0 в 60-ата минута, а в 80-ата Калоян Стефанов реализира за крайното 6:0.

Локомотив (София) събра 39 точки и отново е на две зад лидера Пирин (Благоевград), който вчера надви с 2:0 Септември (Симитли).

ВТОРА ЛИГА - 20 КРЪГ

От петък (26 февруари):
Пирин (Благоевград) - Септември (Симитли) 2:0
1:0 Спас Георгиев (45), 2:0 Александър Дюлгеров (60)

От събота (27 февруари):
Добруджа (Добрич) - Спортист (Своге) 1:2
1:0 Стефан Митев (29), 1:1 Деян Христов (35),1:2 Иво Харизанов (75)

Миньор (Перник) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
1:0 Божидар Васев (39)

Локомотив (София) - Нефтохимик 6:0
1:0 Светослав Диков (11-дузпа), 2:0 Николай Цветков (30), 3:0 Николай Цветков (35), 4:0 Светослав Диков (55), 5:0 Валентин Николов (60), 6:0 Калоян Стефанов (80)

Утре (28 февруари), 14:00 часа