Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 у дома в двубой от 14-ия кръг на Efbet лига.

Първата част не предложи много емоции на феновете в Разград, които първо изтръпнаха при положение на Умарбаев във втората минута, а след това съжаляваха при пропуск на Пластун пред вратата на съперника.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част започна атаки на Лудогорец, а домакините получиха дузпа в 60-ата минута за фаул срещу Текпетей. Пиерос Сотириу обаче пропусна за първи път в кариерата си, след като първо удари последователно двете странични греди а при втория си опит стреля над вратата.

След пропуска двамата треньори направиха по няколко смени, но това не повлия особено на динамиката на играта и създаването на повече опасности.

Ихинио Марин имаше чудесна възможност да открие резултата в 82-ата минута, но вратарят  на Локомотив реагира прекрасно и спаси. Пет минути преди края реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за Лудогорец, но след преглед на ситуацията с ВАР , промени решението си.

Домакините не се отказаха от това да търсят победата и минута преди края Бърнард Текпетей центрира остро, а Кристиан Гомис си отбеляза автогол.

Лудогорец записа 11-а победа в 12 мача от началото на сезона и води уверено с 33 точки, докато Локомотив е на осмо място със 17.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Кристиан Гомис (89' автогол)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първа възможност в мача! Умарбаев имаше получи топката пред вратата на гостите, но пропусна да я насочи точно към целта.
18' Шанс и за Лудогорец! Кирил Десподов центрира топката в наказателното поле от пряк свободен удар, но Пластун не успя да засече добре и стреля извън вратата.
40' Бернард Текпетей излъга противниковата защита, но пасът му към Сотириу не сполучи. Топката достигна до Доминик Янков, който отправи слаб изстрел и не затрудни Рейдър.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част. На трибуните в Разград е известната руска красавица Татяна Мирошина!
48' Сотириу опита пас към Текпетей, който обаче бе пресечен в последния момент от Гомис.
60'  ДУЗПА за Лудогорец! Мартин Паскалев събори Бернард Текпетей в наказателното поле и след ВАР реферът посочи бялата точка.
61'  ПРОПУСК! Пиерос Сотириу стреля, топката се отби в дясната греда, после в лявата и се върна в краката му, но нападателят я прати високо над вратата.
82'  ХУБАВ УДАР на Ихинио Марин, но Лукас Рейдър се справи прекрасно.
85'  ДУЗПА за Лудогорец! Кристиан Гомис фаулира Мавис Чибота и Драгомир Драганов посочи бялата точка.
87'  НЯМА ДУЗПА! След ВАР реферът промени решението си и показа жълт картон за симулация на Чибота.
89'  ГОООООЛ за Лудогорец! Текпетей проби отдясно и центрира остро, а Кристиан Гомис заби топката в собствената си врата.
90+5'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Мартин Паскалев напуска терена след втори жълт картон.
90+5' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (67  13. Мавис Чибота ), 19. Пиерос Сотириу (67  9. Ихинио Марин ), 23. Кафумана Шоу (90+2  25. Стефан Баджи), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун,  37. Бърнард Текпетей (90+2  22. Жордан Икоко), 64. Доминик Янков (73  10. Елвис Ману)
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев
Треньор: Станислав Генчев

Лок. ПловдивЛОКО (ПЛОВДИВ): 71. Лукас Рейдър, 11. Конър Руан, 5. Мартин Паскалев ,  4. Кристиан Гомис , 20. Милош Петрович, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич (79  7. Шакил Сно), 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (73  28. Айвън Ангелов), 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Артур Крачун, 44. Николай Николаев, 6. Емил Янчев, 19. Александър Иванов
Треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Драгомир Драганов
Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия