Ботев (Пловдив) II постигна втора победа в първенството на Втора лига, надделявайки над Янтра 2019 (Габрово) с 2:0. И двете попадения бяха дело на последното ново попълнение на Коматево, пристигнало от партньорския клуб Виста (Геленджик) – Уме Емануел. Той се разписа в първата минута на второто полувреме и в първата на добавеното време на мача.

По този начин Уме Емануел има вече три гола в две срещи, след като миналата седмица беше точен и при равенството 1:1 като гост на Созопол. Срещата пък беше дебют за старши треньора на Янтра (Габрово) Живко Желев, заменил през седмицата Сашо Ангелов. Бившият централен защитник на Литекс обаче нямаше особени поводи да се усмихва след края на двубоя.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА, 12 КРЪГ:

Петък, 7 октомври
Витоша (Бистрица) - Марица (Пловдив) 3:1
0:1 Веселин Марчев (20), 1:1 Емил Гъргоров (45+1), 2:1 Станислав Петров (49), 3:1 Деян Христов (86)

Събота, 8 октомври

Етър (Велико Търново) - Добруджа (Добрич) 2:1
1:0 Николай Янков (4), 1:1 Ивайло Лазаров (17), 2:1 Олег Димитров (22)

Монтана - Созопол 4:1
1:0 Йордан Йорданов (28), 2:0 Идрисс Фудил (67), 3:0 Идрисс Фудил (74), 4:0 Борислав Дамянов (79), 4:1 Петър Вуцов (90)

Спортист 2009 (Своге) - Дунав (Русе) 5:2
1:0 Светослав Диков (12), 2:0 Светослав Диков (20), 3:0 Ариф Ферадов (44), 3:1 Кристиан Тасков (53), 4:1 Ариф Ферадов (59), 5:1 Ариф Ферадов (64), 5:2 Мирослав Будинов (69)

Беласица (Петрич) - Литекс (Ловеч) 1:0
1:0 Куфре Ета (26)