Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха при резултат 1:1 своя двубой от 21-и кръг на родното първенство. И двата тима отбелязаха от дузпи, като за гостите точен бе Мартин Камбуров, а за домакините се разписа Парвиз Умарбаев.

Двубоят започна с отличен шанс за домакините от Пловдив. Момчил Цветанов догони излизаща в аут топка и я центрира, изненадвайки защитниците на гостите и стража Генадий Ганев, а Бирсент Карагерен не успя да насочи топката в мрежата на празна врата.

Берое отвърна с отличен шанс пред Фал, но Пиргов се намеси блестящо при удар от 3-4 метра.

В 31-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Макута нахлу в наказателното поле по крилото и бе задържан от Умарбаев. Мартин Камбуров застана зад топката и хладнокръвно реализира. Това бе попадение 249 в родния елит за нападателя. Така той е само на 4 гола от изравняване на рекорда на Петър Жеков (253).

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката тимът на Александър Тунчев вдигна оборотите и натисна сериозно своя съперник. Момчил Цветанов пусна успоредно на голлинията, а хвърлилият се да вкара с шпагат Салинас от два метра прати топката над вратата.

Все пак до изравняване се стигна в 77-ата минута. Илич се измъкна от Октавио в наказателното поле, а той го фаулира и съдията отсъди наказателен удар, който бе реализиран от Умарбаев.

Малко по-късно дебют за Локо направи Паоло Уртадо, който за минутите на терена успя да удари греда и да изпусне много добро положение.

Все пак до края нов гол не падна и срещата завърши при резултат 1:1.

"Смърфовете" се изравниха по точки с ЦСКА на второто място, но "червените" са с мач по-малко. Берое пък е на пета позиция с 33 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 1:1
0:1 Мартин Камбуров (32-дузпа), 1:1 Парвиз Умарбаев (77-дузпа)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
5 - Момчил Цветанов догони излизаща в аут топка и я центрира, изненадвайки защитниците на гостите и стража Генадий Ганев, а Бирсент Карагерен не успя да насочи топката в мрежата на празна врата
16- Октавио продължи към далечната греда центрирана от корнер топка. Алиун Фал опита да я прати във вратата на "смърфовете", но Илко Пиргов някак съумя да улови
31- Дузпа за Берое! Макута нахлу в наказателното поле по крилото и бе задържан от Умарбаев! Съдията Волен Чинков отсъди наказателен удар
32-  ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мартин Камбуров е безпогрешен от бялата точка!
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Момчил Цветанов пусна успоредно на голлинията, а хвърлилият се да вкара с шпагат Салинас от два метра прати топката над вратата
68- Претенции на Локо за дузпа, след като Крум Стоянов рискува максимално и се хвърли в краката на Карагарен
76- Дузпа за Локо! Илич се измъкна от Октавио в наказателното поле, а той го фаулира и съдията отсъди наказателен удар.
77- ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Парвиз Умарбаев бележи от бялата точка
83- Паоло Уртадо бе близо до гол след центриране на Цветанов, но някак отбраната успя да изчисти топката
86- Греда! Паоло Уртадо направи двойно подаване с Диниш Алмейда в полето на Берое. Перуанецът шутира от няколко метра, но разтресе напречната греда над Ганев
90+3- Паоло Уртадо центрира в наказателното поле. Там Малембана скочи над всички, но изстрелът му с глава излезе в аут
90+3- Край на мача!

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 5. Дейвид Малембана, 6. Диниш Алмейда, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (82-23. Паоло Уртадо), 7. Момчил Цветанов (88-11. Конър Руан), 9. Бирсент Карагарен (70-44. Николай Николаев), 16. Лукас Салинас, 6. Кристиан Илич, 10. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай Николаев, 11. Конър Руан, 15. Александър Колев, 13. Видол Сейменски, 23. Паоло Уртадо, 19. Александър Иванов
Треньор: Александър Тунчев

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 19. Илиас Хасани, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио Мерло(82-73. Иван Минчев), 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 91. Мартин Камбуров (73-9. Кукула)
Резерви: 1. Християн Василев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 9. Кукула, 17. Ибрахима Конте, 21. Кийлън Лебон, 73. Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение