ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 успя да спечели с 1:0 домакинството си на Арда и скочи на петото място с 35 точки. В герой за "червените" в последния мач от Efbet Лига за 2023 г. се превърна Ивайло Чочев, който се разписа от дузпа в началото на срещата.

Двубоят в Бистрица беше много интригуващ. В 58-ата минута домакините останаха с 10 човека на терена след червен картон на Стив Фуртадо, но въпреки това удържаха крехкия си аванс и се поздравиха с трите точки. ЦСКА 1948 изпревари Левски, който също е с 35 т., но с мач повече от "червените". Арда е на седмата позиция с 31 т.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Първата интересна ситуация беше в седмата минута. Ивайло Чочев пусна хубаво подаване към Георги Русев, който стреля, а Анатолий Господинов спаси. В деветата минута нова опасна атака на ЦСКА 1948 доведе до дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Емил Ценов. Дузпата беше потвърдена с ВАР. Чочев не сгреши от бялата точка и даде преднина на тима си в 12-ата минута - 1:0.

В следващите минути домакините продължиха да доминират. В 19-ата Георги Русев отправи мощен удар от малък ъгъл, Умар Сако успя да блокира. В 28-ата минута ЦСКА 1948 можеше да стигне до второ попадение. Русев получи извеждащ пас надясно, който го остави на чиста позиция срещу Господинов. Вместо да стреля обаче крилото пусна подаване към Чочев, който бе заобиколен от защитници и пропусна топката, тя достигна в Педриньо, който бе напълно сам срещу опразнената врата. Бразилецът обаче нацели дясната греда, отчитайки се с грандиозен пропуск.

В 41-ата минута гостите също бяха близо до попадение. Тонислав Йорданов подаде към Лъчезар Котев, който дебнеше на дъгата на наказателното поле. Халфът отправи топовен изстрел, но топката се отби в напречната греда.

Към края на първата част Емил Ценов пропусна да вкара втори гол, след като засече топката на празна врата, но я прати високо над нея.

Второто полувреме започна с положение за Арда. Влезлият като резерва Радослав Цонев стреля опасно, Генадий Ганев показа рефлекс и изби. В 58-ата минута ситуацията за домакините се влоши, след като Стив Фуртадо фаулира противников играчи и получи втори жълт картон. Така повече от 30 минути ЦСКА 1948 трябваше да играе с 10 човека на терена.

Следващата интересна ситуация дойде чак в 71-ата минута. Преслав Боруков премина покрай Ганев и стреля от малък ъгъл, но Елитон се намеси и изчисти топката в корнер. До края възпитаниците на Александър Тунчев атакуваха в търсене на изравнително попадение, но домакините удържаха натиска и ликуваха след последния съдийски сигнал, изпреварвайки Левски в класирането.

ЦСКА 1948 - АРДА 1:0
1:0 Ивайло Чочев (12-дузпа)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
ДУЗПА за ЦСКА 1948. Съдията Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка, маркирайки нарушение срещу Емил Ценов.
12  ГОЛ! Ивайло Чочев вкара дузпата и ЦСКА 1948 поведе с 1:0.
28  ГРЕДА! Фрапантен пропуск на Педриньо, който не успя да се разпише на празна врата, стреляйки в дясната греда на вратата на Анатолий Господинов.
41  ГРЕДА! Силен изстрел на Лъчезар Котев, топката се отби в напречната греда на вратата на домакините.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Отлична намеса на Генадий Ганев, който спаси мощен изстрел на Радослав Цонев.
51 Гостите с претенции за дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов в наказателното поле на домакините. Съдията Васимир Ел-Хатиб е безмълвен.
58  ЧЕРВЕН КАРТОН за Стив Фуртадо, който получи втори жълт картон, ЦСКА 1948 остава с 10 човека на терена.
90+6 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Арда с 1:0.

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 33.Генадий Ганев, 15.Симеон Василев, 5.Елитон, 23.Емил Виячки , 6.Стив Фуртадо , 22.Реян Даскалов, 10.Георги Русев, 20.Антонио Вутов (65  17.Никола Илиев), 21.Емил Ценов (90+1  16.Мартин Атанасов), 8.Педриньо (87  91.Райън Бидунга), 18.Ивайло Чочев (к)
Резерви: 29. Даниел Наумов, 3. Росен Божинов, 11. Бирсент Карагарен, 17. Никола Илиев, 16. Мартин Атанасов, 30. Михаил Цонев, 58. Кристиян Бойчев, 91. Райън Бидунга, 98. Валентин Йосков
Треньор: Николай Панайотов

АРДА: 1.Анатолий Господинов , 3.Умар Сако , 4.Милен Стоев (71  17.Иван Коконов), 11.Мартин Стойчев (38  26.Eл Мами Тетах), 18.Джелал Хюсеинов, 20.Деян Лозев , 77.Илия Юруков (46  21.Радослав Цонев), 80.Лъчезар Котев (к), 7.Абубакар Тунгара  (76  33.Иван Тилев), 99.Станислав Иванов, 19.Тонислав Йорданов (46  9.Преслав Боруков)
Резерви: 23.Месут Юсуф, 6.Пламен Крачунов, 12.Ебенезер Окезие, 17.Иван Коконов, 21.Радослав Цонев, 26.Ел Мами Тетах, 32.Христо Митев, 33.Иван Тилев, 9.Преслав Боруков
Треньор: Александър Тунчев

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР