ЦСКА поведе с 1:0 на Берое с гол от дузпа на Годуин Коялипу в добавеното време на първото полувреме на мача в Благоевград.

В края на първата част Марселино Кареасо падна в наказателното поле на старозагорци с претенции за 11-метров наказателен удар, но бе отсъдена засада на Коялипу преди това. Впоследствие обаче ситуацията беше преразгледана с ВАР и се видя ясно, че позицията на нападателя е чиста, а след това има контакт, който за главния арбитър Димитър Димитров беше достатъчен да отсъди дузпа.

Коялипу реализира и хвърли в екстаз хилядите цесекари по трибуните на стадион "Христо Ботев".

Началото на мача се забави с 12 минути заради проблеми с ВАР видимостта. В крайна сметка, системата можеше да бъде използвана точно в най-важната ситуация преди почивката, а ЦСКА се възползва от получената дузпа и поведе.

efbet Лига - сезон 2024/2025

подкрепя българския спорт

Гостите от Стара Загора са недоволни и написаха следното в страницата на клуба във "Фейсбук":