ЦСКА победи трудно с 1:0 Берое в оспорван мач от 9-ия кръг в efbet Лига. Арена на двубоя беше стадион "Христо Ботев" в Благоевград заради подмяната на тревното покритие на "Васил Левски", където "червените" домакинстват.

В герой за ЦСКА днес се превърна Годуин Коялипу. В четвъртата минута на добавеното време бившият нападател на Беверен се разписа от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу Марселино Кареасо след преглед с ВАР.

Мачът беше по програма от 17:30 часа, но началото му се забави. Причината бяха многото фенове в сектор "А", което не позволяваше на технологията по определяне на засада да функционира нормално. Дикторът на стадиона отправи призив към запалнковците на ЦСКА да се оттеглят от мястото, където е позиционирана камерата на ВАР системата. Нaложи се двата отбора да подпишат декларации, удостоверявайки, че са запознати с проблема и системата за видеоповторения ще може да бъде използвана само при ситуациите, при които това е възможно и феновете не са попречили на камерата.

Сред титулярите на ЦСКА имаше една промяна в сравнение победата с 3:0 над Локомотив (София) в понеделникТреньорът Александър Томаш днес заложи от първата минута на Илиан Илиев. Тибо Вион пък остана на пейката. Така халфът Джеймс Ето`о игра на позицията на десния бек.

Старозагорци, водени от Хосе Луис Ачиари, стартираха без нито един българин.

Голяма сензация в БЛИЦ: ЦСКА договори известно име, привлича го до дни

"Червените" бяха затруднени от противника в началните минути. Първата ситуация беше пред вратата на ЦСКА. В 12-ата минута трябваше Густаво Бусато да се намесва решително след удар на Енцо Еспиноса.

Чак в 29-ата избраниците на Томаш създадоха положение пред вратата на Берое. Джейсън Локило центрира в наказателното поле на противника, където Годуин Коялипу надскочи защитник и засече с глава, но над напречната греда. Малко след това Коялипу шутира, Артур Мота не беше затруднен.

В 44-ата минута Марселино Кареасо падна за дузпа след нарушение на Манеул Монселио. Първоначално страничният арбитър вдигна флага за засада, но след преразглеждане на ситуацията чрез ВАР главният съдия Димитър Димитров отсъди 11-метров наказатален удар. Годуин Коялипу стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Мота и в четвъртата минута на добавеното време откри резултата за радост на хилядите цесекари на стадион "Христо Ботев" - 1:0.

Берое започна по-активно и втората част. В 50-ата минута Енцо Еспиноса центрира в наказателното поле на символичните домакини, където Ферер засече, но прати топката над вратата на ЦСКА. Джейсън Локило проби отляво и центрира към Коялипу, който с глава можеше да направи 2:0, но Артур Мота спаси.

Мачът беше прекъснат за малко повече от 5 минути заради пирошоуто, което направиха феновете на ЦСКА.

В 65-ата минута Джейсън Локило стреля директно от пряк свободен удар от малък ъгъл, топката срещна напречната греда на вратата на Берое.

В 90-ата минута Матиас Фаетон пропиля отлична възможност. Джонатан Линдсет навлезе в наказателното поле на Берое, подаде на нападателя, който преодоля бранител на гостите и от чиста позиция шутира слабо по земя и не затрудни Артур Мота. Срещата приключи 1:0 и радостта беше за "армейците".

След втората поредна победа в първенството ЦСКА събра 9 точки и се изкачи на 10-ото място във временното класиране.

ЦСКА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Годуин Коялипу (45+4-дузпа)

Най-важното от мача по минути:
* Началото на двубоя беше дадено в 17:42 часа.
12 Извеждащо подаване към Енцо Еспиноса, който беше изпуснат от бранителите в червено и отправи опасен удар, който Густаво Бусато съумя да спаси.
29 - Пропуск на Годуин Коялипу. Нападателят на ЦСКА засече с глава центрирана отдясно топка, изпращайки я над вратата на Берое.
35 - Коялипу стреля по земя от малък ъгъл, Артур Мота улови топката.
44  Mарселино Кареасо падна за дузпа, но е маркирана засада на Коялипу.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1   ДУЗПА за ЦСКА. Съдията Димитър Димитров беше привикан на ВАР за преглед на ситуацията. Оказа се, че няма засада на Коялипу и реферът посочи бялата точка заради нарушението срещу Марселино Кареасо.
45+4  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА след точно изпълнение на Годуин Коялипу. Нападателят на "армейците" стреля силно по земя и изпрати топката в долния десен ъгъл на Артур Мота.
45+5 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Коялипу опита да вкара с глава, надскачайки Лучано Скуадроне, Артур Мота спаси.
53  Фаетон поднесе топката на Коялипу, който от отлична позиция не успя да засече по най-добрия с левия крак и Мота улови без проблем.
55 - Играта е прекъсната заради димната завеса на стадион "Христо Ботев". Феновете на ЦСКА запалиха факли, което пречи на видимостта на терена.
60 - Спорът е подновен.
65  ГРЕДА! Джейсън Локило изпълни пряк свободен удар, всички очакваха центриране, но той отправи директен удар, който се отби в напречната греда.
90  Фрапантен пропуск на Фаетон, който финтира съперник в наказателното поле след пас на Линдсет и стреля по земя, но слаби и Мота улови топката без проблем.
90 - Добавеното време е 9 минути.
90+9 - Край на мача. ЦСКА победи Берое с 1:0.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (к), 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Мика Пинто (73  19.Иван Турицов), 73. Илиан Илиев  (46  15. Тибо Вион), 26. Марселино Кареасо, 22. Джейсън Локило (73 9.Зюмюр Бютучи), 99. Джеймс Ето’о, 10. Джонатан Линдсет (90+2  7.Улаус Скаршем), 11. Матиас Фаетон, 77. Годуин Коялипу   (72  45.Аарон Исека)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 30. Петко Панайотов, 9. Зюмюр Бютучи, 8. Станислав Шопов, 45. Аарон Исека
Треньор: Александър Томаш

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 15. Енцо Еспиноса, 4. Франко Минго (к), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги , 8. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара, 11. Исмаел Ферер (77  2.Ойер Сариеги), 20. Мануел Монселио (55  32.Тиаго Сейхас), 23. Кевин Сейхас, 17. Хунка Пинеда
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 10. Франсиско Политино, 12. Винисиус Белоти, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо, 22. Мирослав Георгиев, 32. Тиаго Сейхас
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР