Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Етър се представи отлично и във втората си контрола на турска земя, завършвайки 1:1 срещу Генчлербирлиги. Класният съперник на "виолетовите" заема 4-ото място във временното класиране на Суперлигата в южната ни съседка след 3 изминали кръга.

Избраниците на Цанко Цветанов не отстъпиха по нищо на Генчлербирлиги, като дори българите надиграваха домакините през по-голямата част от двубоя. Етър дори откри резултата, но малко преди края турците стигнаха до равенството.

В 52-ата минута Йоан Пивати се разписа след отлично подаване на Четин Садула. Домакините изравниха в 80-ата минута чрез Чичек - 1:1.

Както е известно, преди дни "виолетовите" надделяха с 4:1 срещу третодивизионния Диарбекирспор. Така подготвителният лагер на Етър в Турция приключва без загуба. Тимът от Велико Търново се прибира у нас тази нощ.

ГЕНЧЛЕРБИРЛИГИ - ЕТЪР 1:1
0:1 Йоан Пивати (52), 1:1 Чичек (80)

Генчлербирлиги: Кьосе, Куртулуш, Кулушич, Сури, Тошич, Байрамоглу, Каябяси, Илери, Чапа, Дурмаз, Ехиосун

Етър: Димитров, Гайдаров, Т. Трифонов, Макенджиев, Атанасов, Анев, Петров, Маркес, Садула, Жандре, Пивати (Рашков, Нери, Кр. Трифонов, Байдаков, Бето)