ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Етър е само на победа от завръщането в елита. "Болярите" надделяха с 2:1 срещу Струмска слава (Радомир) на стадион „Ивайло“ в среща от 30-ия кръг на Втора лига.

"Виолетовите" събраха 57 точки и са на 10 пред четвъртия Спортист (Своге), което означава, че при четири оставащи кръга отборът от Велико Търново е на една победа от класирането в Efbet Лига.

Както е известно, дублиращите отбори на ЦСКА 1948 ("червените" са лидер) и Лудогорец, който е пети с 47 точки, нямат право на участие в елита. Третият към момента Крумовград е с 48 точки, след като днес спечели с 2:0 домакинството си на Добруджа.

На мача на стадион "Ивайло" Етър поведе в 16-ата минута, когато точен от дузпа беше Даниел Младенов. Мартин Тошев покачи на 2:0 в 54-ата с дежурното си попадение. Малко преди края гостите от Радомир стигнаха до почетен гол. Вкара го Георги Станимиров в 85-ата минута.

След загубата Струмска слава се свлече под чертата - на 15-ото място с 32 точки. "Славата" беше изпреварена от Миньор (Перник), който направи 1:1 с Литекс.

В останалите мачове от днес Дунав (Русе) победи Беласица (Петрич) с 2:1 като гост, а Монтана и Янтра (Габрово) завършиха 0:0.

ВТОРА ЛИГА - 30 КРЪГ

12 май (петък), 14:30 часа
Спортист (Своге) - Марица (Пловдив) 2:0
1:0 Георги Николов (14), 2:0 Илия Русинов (38-дузпа)

13 май (събота), 18:00 часа
Етър (Велико Търново) - Струмска слава (Радомир) 2:1
1:0 Даниел Младенов (16-дузпа), 2:0 Мартин Тошев (54), 2:1 Георги Станимиров (85)

Миньор (Перник) - Литекс 1:1
1:0 Педриньо (26), 1:1 Илиян Капитанов (70)