Берое победи Монтана с 2:1 при дебюта на новия треньор Ферарио Спасов. Точни за успеха на домакините в мача от 12-ия кръг на Първа лига бяха нациналът Атанас Зехиров в 27-ата минута и Жуниор Мапуку в 72-ата. В 52-ата Стивън Петков беше изравнил, но по-напористата игра на беройци им донесе трите точки.

Първата интересна ситуация в двубоя беше в 13-ата минута, когато Радослав Кирилов пропусна да даде преднина на старозагорци. В 15-ата Мапуку удари напречната греда, а в 27-ата домакините успяха да поведат в резултата. Зехиров изпълни перфектно пряк свободен удар, изпращайки топката в горния десен ъгъл на Христо Иванов - 1:0. За национала това е първи гол в новото първенство.

Най-запомнящото се положение до почивката беше пропускът на Мапуку в 29-ата минута. Таранът не съумя да учучи опразнената врата от 4-5 метра.

В началото на второто полувреме треньорът на Монтана Атанас Джамбазки опита да промени играта на тима си, включвайки Стивън Петков и Костадин Дяков. Именно Петков изравни в 52-ата минута, наказвайки бившия си отбор. Младият нападател се появи от скамейката, но след само 8 минути на терена направи 1:1. Стивън Петков засече центрираната от Сергей Георгиев топка и я изпрати в мрежата на Благой Макенджиев.

Голмайсторът привлече вниманието при радостта си, когато показа тениска с надпис "Абе, къде е Сашко?". Посланието му бе адресирано към вече бившия треньор на Берое Александър Димитров, който преди няколко месеца го изгони от клуба.

След полученото попадение домакините заиграха още по-активно, като Мапуку направи два пропуска. В 72-ата минута обаче таранът реши спора, реализирайки за 2:1. Появилият се само секунди по рано като резерва Александър Василев изведе Мапуку очи в очи с Христо Иванов, опитният голмайстор не сбърка и донесе трите точки на Берое.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

БЕРОЕ - МОНТАНА 2:1
1:0 Атанас Зехиров (27)
, 1:1 Стивън Петков (52), 2:1 Жуниор Мапуку (72)

Срещата по минути:
2 - Радослав Кирилов центрира от левия фланг, Атанас Зехиров овладя и стреля силно, получи се рикошет и топката излезе в корнер.
13 - Георги Динков изведе с перфектен дълъг пас Кирилов, той финтира бранител и стреля, но ударът му бе прекалено лек и не затрудни стража на гостите Христо Иванов.
15 - ГРЕДА! Мапуку засече с глава центрираната от Милисавлевич топка, но тя се отби в напречната греда.
21 - Далечен удар на Даниел Генов, Макенджиев лови.
27    ГОООЛ! 1:0 за Берое! Атанас Зехиров се разписа с директен изстрел от пряк свободен удар, изпращайки топката в горния десен ъгъл на Христо Иванов.
29 - ОПАСНО! Уникален пропуск на Мапуку. Зехиров получи извеждащ пас от Иво Иванов и предостави топката по перфектен начин на тарана, който обаче я застъпа и не успя да стреля в опразнената врата.
38 - Вратарят на Монтана Христо Иванов спаси диагонален удар на Мапуку
45 - Край на първото полувреме.
------------------------
52  ГОООЛ! Монтана изравнява - 1:1! Стивън Петков бележи! Сергей Георгиев получи топката от Шоко и центрира в наказателното поле, където бившият играч на Берое засече отблизо и опъна мрежата на Макенджиев.
52  jalt.jpg Жълт картон за бившия играч на Берое, който след гола вдигна фланелката си, а отдолу имаше тениска с надпис: "Абе, къде е Сашко?".
68 - Мапуку бе изведен на стрелкова позиция, но в последния момент бранител изчисти в корнер.
70 - Милисавлевич опита да изведе Алекс Колев зад отбраната на Монтана, но пасът бе дълъг и топката излезе в аут.
72  ГОООЛ! Берое отново повежда - 2:1! Току-що появилият се в игра Александър Василев изведе чудесно Мапуку зад гърба на отбраната и нападателят не сгреши, пращайки топката в мрежата на Христо Иванов.
77 - Удар на Коруджиев от дистанция, но неточно.
90+2 - Край на мача. Берое победи Монтана с 2:1.

Резултат с изображение за берое фкБерое:  22.Благой Макенджиев, 18.Атанас Зехиров , 21.Венцислав Василев, 6.Иво Иванов, 28.Веселин Пенев, 3.Карлос Охене (89 smqna.jpg 23.Борислав Цонев), 15.Георги Динков, 11.Неманя Милисавлевич, 14.Георги Божилов (67 smqna.jpg 7.Александър Колев), 9.Радослав Кирилов (72 smqna.jpg 19.Александър Василев), 30.Жуниор Мапуку
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 13.Емин Ахмед, 24.Христофор Хубчев, 23.Борислав Цонев, 19.Александър Василев, 91.Ерик Почански, 7.Александър Колев
Треньор: Ферарио Спасов

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 1.Христо Иванов, 14.Христос Контохристос, 6.Тихомир Трифонов (77 smqna.jpg 28.Маркиньос), 29.Диарасуба Бамба, 3.Иван Михов, 23.Шоко, 8.Георги Коруджиев, 5.Антон Полюткин (46 smqna.jpg 25.Костадин Дяков), 7.Даниел Генов (46  smqna.jpg 16.Стивън Петков jalt.jpg ), 24.Фернандо да Силва, 22.Сергей Георгиев
Резерви: 33.Ивайло Василев, 23.Борислав Дамянов, 2.Марио Благоев, 19.Юлиян Чапаев, 25.Костадин Дяков, 16.Стивън Петков, 28.Маркиньос
Треньор: Атанас Джамбазки