Етър постигна втори пореден успех във Втора лига, като след гръмкото 4:1 в Русе над Дунав надделя с 1:0 у дома срещу Ловеч. Победата бе минимална, но напълно заслужена с оглед на показаното през всичките 90 минути.

„Болярите“ вложиха много старание и преследваха до край победата срещу добре организиран противник, който обаче така и не отправи точен удар във вратата на „виолетовите“.

Старши треньорът Живко Желев отново имаше редица кадрови проблеми, след като към контузените Кольо Станев, Атанас Атанасов и Росен Върбишки се присъедини и Айкут Рамадан. След като на мача в Русе в ролята на десен бек влезе Иван Коконов, сега това стори новото попълнение Георги Бабалиев.

В 14-ата минута бе първата по-опасна ситуация – Бабалиев центрира отдясно и Ибрахим Кейта завъртя топката технично с глава, но в аут. В 28-ата Мартин Николов потърси с далечен пас Иван Коконов, чийто удар с глава обаче бе уловен от вратаря. Малко след това Янков технично с глава изведе Пита в чиста позиция, но ударът му отиде право във вратаря. В самия край на полувремето Янков с прострелен удар прати топката до десния стълб.

Дидис Пита в 60-ата минута отправи опасен удар, но над гредата, а малко след това изстрел на Коконов отиде в ръцете на вратаря. Голът обаче се печеше и падна в 68-ата минута, когато след центриране отляво Принс се извиси и с глава прати топката в мрежата – 1:0.

До края нищо не се промени, въпреки опитите на ловчанлии с центрирания да застрашат вратата. Етърци в този мач действаха като един и аплодисментите на вярната им агитка бяха напълно заслужени. След втората поредна победа "болярите" са шести със 17 точки.

Съставът на Етър: Станислав Нисторов, Георги Александров, Георги Бабалиев, Принс, Мартин Николов, Георги Иванов, Дидис Пита (92 Йоан Маринов), Николай Янков, Радослав Найденов (65 Филип Ангелов), Иван Коконов, Ибрахим Кейта.

ВТОРА ЛИГА - 11 КРЪГ:

27 септември (петък)
Марек (Дупница) - Дунав (Русе) 1:1

28 септември (събота)
Янтра (Габрово) - Спартак (Плевен) 1:2
1:0 Айвън Ангелов (19), 1:1 Хрисимир Петков (81), 1:2 Хрисимир Петков (84)

Беласица (Петрич) - Фратрия 0:1
0:1 Денислав Ангелов (36)

Струмска слава (Радомир) - Спортист (Своге) 1:0
1:0 Цветомир Вачев (70-дузпа)

Ботев (Пловдив) II - Добруджа 0:5
0:1 Андриан Димитров (33), 0:2 Велислав Боев (56), 0:3 Лукас Кардозо (63), 0:4 Ивайло Климентов (75), 0:5 Петър Георгиев (81)

Монтана - Несебър 2:0
1:0 Филип Ежике (55), 2:0 Димитър Буров (60-дузпа)

Eтър - Ловеч 1:0
1:0 Принс (67)

30 септември (понеделник), 17:00 часа