Крумовград успя да спечели с 2:1 домакинството си на Спартак (Плевен) и да се изравни по точки с днешния си съперник - по 10 т. Двубоят между новаците във Втора лига беше последната среща от шестия кръг.

Крумовград, воден от гръцкия треньор Акис Вавалис, бе по-активният тим през по-голямата част от двубоя, но стигна до успеха чак в добавеното време. В 92-ата минута Ахмед Осман се превърна в герой, вкарвайки победното попадение. Преди това Цветелин Радев откри за Крумовград в 27-ата, а Клаубер Сантана изравни в 74-ата.

Домакините започнаха по-активно и стигнаха до греда в петата минута. Цветелин Радев се извиси след ъглов удар и стреля, но право в страничния стълб. В 12-ата минута и Енрике Дивънс се отчете с пропуск след удар с глава от удобна позиция. Малко след това Васил Шопов от състава на гостите беше изведен сам срещу Благой Макенджиев, но защитник изчисти, преди топката да е навестила мрежата на Крумовград.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 20-ата минута стражът на домакините се намеси отлично след удар на Стефан Христов. Седем минути по-късно обаче домакините нанесоха своя удар. След ъглов удар защитата на Спартак игра неубедително и Цветелин Радев отбеляза за 1:0.

В 34-ата минута Калоян Стефанов бе изведен на добра позиция и нанесе удар по земя, който бе отразен от стража на гостите.

След час игра Мариян Тонев стреля извън наказателното поле, вратарят на Спартак Цинцарски улови топката.

В 64-ата минута Цветелин Радев на два пъти беше много близо до това да реализира второто си попадение днес. Първо удар на защитника на Крумовград бе отразен от вратаря, а секунди след това Радев уцели страничната греда от близко разстояние.

Четвърт час преди края Клаубер Сантана реализира за 1:1 с топовен изстрел.

В 80-ата минута Ахмед Осман пропусна да даде преднина на Крумовград. И когато по всичко изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, Осман хвърли домакинските привърженици в екстаз. Появилият се от резервната скамейка играч получи перфектен пас от Калоян Стефанов, справи се с противник и технично прокара топката между краката на Цинцарски - 2:1.

"Сините" завършиха срещата с 10 души на терена, тъй като Дилан Пепе бе изгонен в заключителните секунди.

С победата Крумовград прекъсна серията си от три поредни мача без победа във Втора лига. Воденият от Акис Вавалис отбор се изкачи на четвъртата позиция с 10 точки, с колкото е и Спартак (Плевен), който е пети. Лидерът Струмска слава (Радомир) има 14 точки, втори с 12 е Етър, а трети - Монтана (с 11 т.).

Крумовград - Спартак (Плевен) 2:1
1:0 Цветелин Радев (27), 1:1 Клаубер Сантана (74), 2:1 Ахмед Осман (90+2)

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 2. Дилян Георгиев, 6. Костадин Ничев, 71. Цветелин Радев, 98. Венцислав Богданов, 23. Владислав Узунов, 8. Красимир Илиев (К), 20. Джунейт Яшар, 77. Калоян Стефанов, 15. Енрике Дивънс, 87. Мариян Тонев

Спартак (Плевен): 12. Богомил Цинцарски, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов (К), 23. Лъчезар Ковачев, 16. Иван Бакалски, 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов, 10. Васил Шопов, 14. Боримир Карамфилов, 24. Преслав Антонов, 9. Стефан Христов