Монтана успя да победи с 2:1 дублиращия състав на ЦСКА 1948 в предпоследния мач от шестия кръг във Втора лига. Срещата на стадион "Огоста" предложи три попадения и обрат, като футболистите на Валентин Илиев поведоха в резултата с хубав гол на Валентин Йосков още в седмата минута.

В началото на второто полувреме обаче Даниел Пехливанов направи 1:1. В 64-ата минута белгиецът Фудил Идрис завърши по отличен начин добра атака на Монтана и така победата отиде на сметката на тима, воден от Антони Здравков - 2:1.

Монтана е трети в класирането с 11 точки. Повече имат единствено Струмска слава (Радомир) (14) и Етър (12).

Последната среща от кръга е във вторник от 18:00 часа. Крумовград (със 7 точки) приема Спартак (Плевен), който има 10 в актива си.