ЦСКА победи с минималното 1:0 Ал Насър (Бенгази) във втория си мач от тристранния турнир в Либия. В първата среща "червените" отстъпиха с 0:1 на Ал Ахли (Триполи). Както вече стана ясно, приятелските двубои са от по 45 минути, а в сряда тимовете ще играят по още веднъж.

Победното попадение срещу домакините от Ал Насър реализира Станислав Костов малко преди края. Двубоят се игра пред около 4000 зрители на стадиона в Бенгази.

"Червените" бяха доста по-активни от съперника и само могат да съжаляват, че не победиха с по-убедителен резултат. На няколко пъти Нджонго Присо пропусна да отбележи. Пристигналите на проби румънци Георгиан Паун и Николае Мушат играха 45 минути и във втория мач за деня.

В началните минути вратата на Ал Насър обстрелваха Борис Галчев и Адемар. Най-чистото положение пропусна Присо, който не успя да вкара от близко разстояние след отлично подаване на Станислав Костов.

В 36-ата минута Галчев се отчете със солов рейд, след което стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Така се стигна до 42-ата минута, когато младежкият национал Станислав Костов се разписа след центриране по земя от фаул на Борис Галчев, засичайки топката от около 7-8 метра - 0:1.

По-късно днес надпреварата продължава с мач между Ал Насър и Ал Ахли, а в сряда по същата схема - с 45-минутни срещи ще бъде определен победителят в турнира.

АЛ НАСЪР (Бенгази, Либия) - ЦСКА 0:1
0:1 Станислав Костов (42)

Съставът на ЦСКА: Бладой Макенджиев, Иван Бандаловски, Илиас Хадад, Ангел Грънчов, Николай Дюлгеров, Николае Мушат (8-Адемар), Борис Галчев, Станислав Костов, Антон Карачанаков, Нджонго Присо, Георгиан Паун