Черно море направи домакинско 1:1 срещу Царско село в мач от 14 кръг на efbet Лигата. По този начин „моряците“ записаха седми пореден мач без загуба в шампионата. Последното им поражение беше на 11 септември от Лудогорец (0:2).

Гаетан Миси Мезу пропусна да даде аванс на гостите в 11-ата минута, когато неразчетена игра на вратаря Иван Дюлгеров му позволи да се озове на празна врана. Габонският национал обаче не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

В 52-ата минута Царско село откри резултата. Ален Стеванович беше изведен в добра позиция от Лукас Диас и с хубав диагонален удар прати топката във вратата.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

В последната минута на мача Черно море получи дузпа, след като вратарят Янко Георгиев събори Евгений Сердюк в наказателното поле. Потърпевшият не сбърка при изпълнението и изравни резултата.

Минута по-късно последва масово сбиване между двата тима, което беше провокирано от конфликт между Милан Йокич и Родриго Силва. Двамата играчи получиха червени картони.

С извоюваната точка Черно море събра актив от 22 пункта и временно излезе на четвърто място в класирането. Царско село остана на последната 14-а позиция, но вече с 10 точки. На „моряците“ предстои гостуване на Ботев (Пловдив) след две седмици, а Царско село приема Славия.

Efbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

ЧЕРНО МОРЕ - ЦАРСКО СЕЛО 1:1
0:1 Ален Стеванович (52), 1:1 Евгений Сердюк (90+1-дузпа)

Черно море: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров (78-92.Джеваро Непомусено), 27.Даниел Димов, 2.Цветомир Панов (78-32.Мартин Дичев), 71.Васил Панайотов, 72.Родриго Силва , 20.Жозе Гомеш (57-15.Леандро Андраде), 17.Велислав Василев, 9.Евгений Сердюк
Резерви: 22.Георги Георгиев, 32.Мартин Дичев, 4.Росен Стефанов, 15.Леандро Андраде, 88.Павел Георгиев, 14.Калин Георгиев, 92.Джеваро Непомусено
Треньор: Илиан Илиев

Царско село: 1.Янко Георгиев, 3.Мартин Кавдански , 8.Ален Стеванович  (67-7.Димо Бакалов), 10.Лъчезар Балтанов, 12.Лукас Диас (79-20.Петър Атанасов), 25.Александър Александров , 29.Гаетан Миси Мезу (57-9.Милчо Ангелов), 77.Луи Нганиони , 80.Карлос Охене, 83.Христо Попадийн, 93.Васил Шопов (57-22.Милан Йокич )
Резерви: 30.Християн Василев, 4.Дилян Георгиев, 7.Димо Бакалов, 9.Милчо Ангелов, 20.Петър Атанасов, 22.Милан Йокич
Треньор: Любослав Пенев

Варна, „Тича“
Съдия: Никола Попов

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
11 -  Миси Мезу се оказа сам пред празната врата на Черно море след грешка на вратаря Дюлгеров, но не успя да уцели добре топката и диагоналният му удар отиде в аут
40 - Сердюк нахлу опасно в наказателното поле на Царско село, но ударът му беше блокиран в последния момент с шпагат от защитник
45+3 - Край на първото полувреме
-----------------
46 - Начало на второто полувреме
52 -  ГОООЛ за Царско село! Ален Стеванович откри резултата, хубав диагонален удар по земя, при който топката влезе в долния десен ъгъл на вратата на Иван Дюлгеров. Лукас Диас се отличи с асистенция за попадението
77 -  Леандро Андраде стреля извън наказателното поле и топката отиваше в долния десен ъгъл на вратата на Царско село, но Янко Георгиев се разтегна и спаси
89 -  ДУЗПА за Черно море! Янко Георгиев препъна Евгений Сердюк в наказателното поле и Никола Попов посочи бялата точка
90+1 -  ГОООЛ за Черно море! Евгений Сердюк се разписа при изпълнението на дузпата
90+2 -  Сбиване между играчите на двата отбора, провокирано след размяна на удари между Йокич и Родриго Силва. В резултат на това двамата получиха червени картони
90+5 -Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия