ЦСКА победи третодивизионния Марек с 5:0 в контрола, играна на терена на комплекс “Царско село”. Попаденията за “червените” паднаха през втората част, а основната заслуга за успеха бе на бразилеца Мишел Платини, който реализира четири от тях.

През първото полувреме ЦСКА контролираше играта, но така и не успя да намери пролука през отбраната на гостите. Марек имаше една чиста възможност за гол след като Джайеоба бе изведен зад защитата, но стреля в аут.

През втората част и двамата треньори подмениха съставите си. Резервите на Марек не намериха начин да противодействат на бразилеца Мишел Платини. Той откри резултата в 66-ата минута, а малко по-късно реализира за 2:0. В 73-ата минута Серж Нюаджи покачи на 3:0. Отново Платини бе точен в 83-ата минута за 4:0. В последната минута на срещата бразилецът закова нов гол с мощен удар от 25 метра.

Лошата новина за ЦСКА от проверката с Марек обаче са контузиите на вратаря Анатоли Господинов и Пламен Крачунов.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 - Начало на мача
11 - Фаул на Сержиньо срещу играч на Марек, в дясно по атаката на гостите. Центриране на Генов, Мишо Венков успя да избие пред вратарското поле
14 - Присо напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле на Марек, там Сержиньо игра с глава, но не намери съотборник.
19 - Присо финтира противников играч, стреля към Белчев, но бранител на гостите застава на пътя на топката.
21 - Бандаловски опитва да намери Тасио с пас в предни позиции, но подаването е твъре силно и вратарят на Марек лови топката.
25 - Джайеоба излезе сам срещу Макенджиев, но стреля в аут

31 - Крачунов напуска терена накуцвайки, заменя го Грънчов
31 - Тенгриня заменя Тасио
35 - ЦСКА упражнява натиск, но така и не успява да пробие защитата на Марек
40 - Тенгариня пострада след остър сблъсък. Играта е прекратена, Николай Велков влиза в словесна престрелка с феновете на ЦСКА
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
47 - Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов подмени основно състава.
58 - Платини е намерен в наказателното поле, стреля с глава, но в аут
59 - Нилсон е изнеден в наказателното поле, шутира по диагонала, но Младенов спасява.
61 - Играч на Марек чисит от голлинията след удар с глава на Грънчов.
64 - Анатоли Господинов пострада в сблъсък с играч на Марек, напуска терена с контузия в игра се завръща Макенджиев)
66 - ГООЛ! Вратарят на Марек Младенов бърка при изчистването на топката, Скриоли подава към Платини, който с бомбен удар от границата на наказателното поле открива резултата.
69 - ГООЛ Платини бележи с глава след центриране
73 - ГООЛ! Серж Нюиаджи пробива в наказателното поле, стреля и прави резултата 3:0
83 - ГООЛ ! Платини се разписва след центриране от корнер
90 - ГООЛ! Платини бележи с мощен шут от 25 метра
90 - край на мача

ЦСКА - МАРЕК 5:0
1:0 Платини (66), 2:0 Платини (69), 3:0 Серж Нюаджи (73), 4:0 Платини (83), 5:0 Платини (90)