Локомотив (Пловдив) победи с 5:2 Пирин на собствения му стадион "Христо Ботев" в Благоевград в зрелищна контрола. На 6 април от 16:00 часа двата тима се изправят отново един срещу друг, но на "Лаута" в мач от 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на България.

В 11-ата минута гостите от Пловдив откриха резултата. Нападателят Драги Коцев наказа бившия си клуб, след като получи топката от Патрик Огунсото - 0:1.

В 24-ата Димитър Илиев изравни, възползвайки се от колективна грешка на бранителите на "смърфовете" - 1:1.

В 37-ата Хуан Мануел Бариентос изненада вратаря на Пирин Веселин Ганев с изстрел от около 30 метра, като реализира с красив параболичен удар за 1:2. Секунди след това Александър Якимов пропусна да накаже Флориан Лучини от изгодна позиция, нацелвайки гредата.

"Орлетата" все пак успяха да стигнат до изравнително попадение още преди почивката. В 45-ата минута Веселин Стойков шутира, Флориан Лучини спаси, но при последвалото меле обаче защитата на Локо (Пд) остави Стойков да шутира отново. Този път нападателят не сгреши - 2:2.

"Смърфовете" започнаха по-активно и през второто полувреме. В 51-ата минута Христо Златински изведе Николас Раймонди и уругвайският таран прати топката покрай вратаря Ганев в мрежата му - 2:3.

Капитанът на гостите Христо Златински завърши с голов удар атака 10 минути след това - 2:4. Крайното 5:2 за "смърфовете" оформи Раймонди с второто си попадение в мача. /БЛИЦ

ПИРИН - ЛОКО (ПД) 2:5
0:1 Драги Коцев (11), 1:1 Димитър Илиев (24), 1:2 Хуан Бариентос (37), 2:2 Веселин Стойков (45), 2:3 Николас Раймонди (51), 2:4 Христо Златински (61), 2:5 Николас Раймонди (68)

ПИРИН: Митев, Башлиев, Наков, Митревски, Ризов, Воденичаров, Костадинов, Кацимерски, Иванов, Цветков, Илиев (Ганев, Аршинков, Коемджиев, Попев, Якимов, Карачанаков, Сандански, Стойков, Какалов, Зехиров, Стоянов, Бибишков)

ЛОКО (Пд): Лучини, Ю. Бенжелюн, Крачунов, С. Бенжелюн, Й. Тодоров, Бариентос, Витанов, Коцев, Сержиньо, Дюран, Огунсото (Т. Тодоров, Марчев, Дойкич, Златински, Кики, Раймонди, Абушев, Родригес)