ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогрозираха мача Дарин Ангелов и Енджи Касабие в играта Еfbet Лига на Букмейкър БЛИЦ

Ботев (Враца) изненадващо победи с 1:0 един от челниците в Efbet Лига ЦСКА 1948. Мачът от 20-ия кръг на стадион "Христо Ботев" беше много интригуващ, а футболистите на Даниел Моралес стигна до трите точки след гол на Чавдар Ивайлов в 21-ата минута. Големият герой обаче е вратарят Красимир Костов, който спаси дузпа на Ивайло Чочев и още на няколко пъти разочарова "червените" с блестящите си изяви.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Цялото второ полувреме Ботев беше с 10 човека на терена, след като в 44-ата минута Диего Фераресо беше изгонен след втори жълт картон. Възпитаниците на Тодор Янчев изцяло доминираха след почивката, но Краси Костов не се пропука. Веднъж и гредата се оказа негов верен помощник - след мощен изстрел на Радослав Кирилов в 75-ата минута.

С прибавените три точки Ботев (Враца) събра 19 в актива си и заема 12-ото място. ЦСКА 1948 е трети с 39, като пропусна да се доближи до втория Лудогорец, който има 46 т. преди домакинството си на Славия. Лидерът ЦСКА е с 50 точки.

Домакините започнаха силно срещата. В седмата минута Браян Переа  прати топката в мрежата на ЦСКА 1948, но попадението не бе зачетено, тъй като секунди преди това тя напусна терена и съдиите отсъдиха аут. Само 120 секунди по-късно Евгений Сердюк изведе Радослав Кирилов отдясно. Крилото върна към непокрития Ивайло Чочев, който отправи удар по земя, Костов изби.

По-напористите действия на врачани дадоха резултат в 21-ата минута. Переа пусна отличен извеждащ пас към Чавдар Ивайлов, който напредна по левия фланг, излезе сам срещу Даниел Наумов и прокара топката между краката му, изпращайки я в мрежата му - 1:0. Преглед с ВАР установи, че халфът на Ботев е бил в редовна позиция, тъй като Джонатан Перейра бе покрил засадата и попадението беше признато.

Малко след това Мирослав Маринов стреля опасно след поредна атака на домакините, но над напречната греда.

В 29-ата минута ЦСКА 1948 пропусна да изравни. Чочев изведе Сердюк сам срещу Костов, вратарят на Ботев фаулира украинеца и "червените" получиха дузпа. Чочев стреля в центъра на вратата и стражът на "зелените" спаси, запазвайки преднината на тима си от 1:0.

В 37-ата минута Тодор Янчев реши да смени Ангел Бастунов с Октавио. Действията на треньора не се харесаха на извадения състезател, който трябваше да бъде успокояван от хора от щаба на "червените".

В заключителните секунди на първата част Ботев остана с човек по-малко. Диего Фераресо спря непозволено Октавио, за което получи втори жълт картон и остави Ботев с човек по-малко.

През втората част "червените" доминираха и направиха много пропуски. Чочев, Сердюк, Ради Кирилов, Карагарен и Бидунга не успяха да преодолеят Красимир Костов. В 75-ата минута мoщен изстрел на Кирилов се отби в дясната греда на вратата на врачани. В крайна сметка срещата приключи 1:0 и радостта бе за домакините.

1 - Начало на мача.
7  Домакините вкараха гол. Клери Сербер прати топката във вратата на Даниел Наумов, но преди това тя беше напуснала пределите на терена и попадението беше отменено.
21  ГОЛ! 1:0 за Ботев (Враца) след попадение на Чавдар Ивайлов. Браян Переа пусна отличен извеждащ пас към халфа, който напредна по левия фланг, излезе сам срещу Наумов и прокара топката между краката му, изпращайки я в мрежата му.
29
ДУЗПА за гостите. Евгений Сердюк беше изведен отлично от Ивайло Чочев сам срещу Красимир Костов, който го повали в наказателното си поле и съдията Валентин Железов посочи бялата точка.
31  НЯМА ГОЛ! Красимир Костов спаси удар на Чочев от бялата точка. Ботев (Враца) запазва преднината си от 1:0.
44
 ЧЕРВЕН КАРТОН! Диего Фераресо е изгонен за втори жълт картон, домакините остават с 10 човека на терена.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Нова отлична намеса на Костов. Вратарят на домакините спаси удар отблизо на Октавио.
53  Изстрел на Сердюк от малък удар, Костов изби в гредата, а след това топката излезе в корнер.
65 - Вратарят на врачани спаси шут и на Радослав Кирилов.
75  ГРЕДА! Moщен изстрел на Кирилов, топката се отби в дясната греда на вратата на Костов.
78 - Центриране на Карагарен към Сердюк, който засече с глава, но неточно в аут.
88  Костов изби удар на Карагарен, Бидунга направи добавка, но Петко Ганев застана на пътя на топката и не позволи да премине голлинията.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Ботев (Враца) победи ЦСКА 1948 с 1:0.

БOTЕВ (Враца): 76.Красимир Костов , 8.Диего Фераресо , 4.Луис Соарес, 6.Антонио Георгиев , 15.Мирослав Маринов (56  9.Даниел Генов), 19.Браян Переа, 20.Меси Биатумусока, 17.Чавдар Ивайлов  (90+1  3.Мартин Кавдански), 28.Клери Сербер (71  30.Петко Ганев), 37.Том Рапнуи, 23.Браян Переа (56  14.Марко Мажуга)
Резерви: 34.Федерико Рубио, 3.Мартин Кавдански, 21.Жан Пиер Да Силва, 30.Петко Ганев, 22.Петър Кепoв, 10.Лукас Брамбила, 14.Марко Мажуга, 9.Даниел Генов, 16.Красимир Тодоров
Треньор: Даниел Моралес

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров (78  8.Педриньо), 87. Симеон Петров (78  3.Райън Бидунга), 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев (60  55.Светослав Диков), 10. Георги Русев (59  11.Бирсент Карагарен), 20. Ангел Бастунов (37  58.Oктавио), 99. Радослав Кирилов , 25. Евгений Сердюк
Резерви: 33.Генадий Ганев, 4.Ангел Лясков, 24.Лазар Марин, 58.Октавио, 3.Райън Бидунга, 8.Педриньо, 22.Реян Даскалов, 55.Светослав Диков, 11.Бирсент Карагарен
Треньор: Тодор Янчев

Враца, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР