"Левски" и "Ботев" излизат един срещу друг в среща от петия кръг на "А" група.

Дербито между десетия и четвъртия стартира в 20:00 часа и ще бъде предавано в ефира на "Диема", което ще бъде единственият начин за феновете на двата тима да видят любимците си тази вечер. "Левски" бе наказан с мач без публика заради хвърлени предмети по време на загубата от Берое с 1:2 в Стара Загора.

Успех на "Герена" тази вечер ще бъде първи за треньорите на двата тима - за сезона на Гонзо и въобще за Вуцов като гост на този стадион (13 мача, 9 загуби, 4 равенства). И "Левски", и "Ботев" ще имат проблеми в атака, с които двамата треньори ще трябва да се справят.

"Сините" имат 65 победи (18 равенства, 36 загуби) в 119-те мача между двата отбора ( г.р. 220:139), а като домакин успехите му са 45 срещу едва 8 за съперника.

Двубоят ще бъде четвърти за рефера Станислав Тодоров, под чието ръководство двата отбора не са завършвали наравно.

"ЛЕВСКИ" - "БОТЕВ" (Пловдив)
Днес 20:00 часа, пряко по ДИЕМА
Стадион: "Георги Аспарухов"
Главен съдия: Станислав Тодоров

Вероятни състави:
7.jpg"ЛЕВСКИ": Кристиян Наумовски, Пламен Крумов, Аймен Белаид, Владимир Гаджев, Георги Сърмов, Мигел Бедоя, Луис Педро, Антонио Аниете, Валери Домовчийски
Резерви: Любенов, Димов, Минев, Велев, Огнянов, Мисяк и Божинов
Контузени: Илиев, Цонев
Наказани: Няма
Треньор: Георги Иванов

2_13.jpg"БОТЕВ": Михаил Иванов, Филип Филипов, Пламен Николов, Росен Колев, Йордан Христов, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Томаш Иршак, Вандер Виейра, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков
Резерви: Стаховяк, Васев, Дрянов, Терзиев, Юсеин, Балтанов, Марин
Контузени: Няма
Наказани: Колев
Треньор: Велислав Вуцов

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* "Левски" е в серия от 14 поредни победи над "канарчетата" след загубата с 0:1 от 1997 година
* През този сезон "Левски' не е бил по-горе от шестата позиция, "Ботев" пък  не е излизал от топ 4.
* Двата отбора нямат равенство в последните 11 срещи помежду си.
* Реферът Станислав Тодоров е ръководил три мача между двата тима - две победи за "Левски" с 1:0 и една за "Ботев" с 2:0.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка