Локомотив (Пловдив) и Арда завършиха 0:0 в здрава битка под дъжда на "Лаута" и поделиха по точка в мача си от 11-ия кръг на efbet Лига.

Гостите започнаха активно и в 8-ата минута Тонислав Йорданов центрира към Спас Делев, но Гомис изби топката преди тя да достигне до бързоногия играч на Арда. Две минути след това Венсан Марсел получи в наказателното поле на гостите и шутира, но неточно над вратата. Минута по-късно Карагарен центрира остро по земя отдясно, а Алекс Петков отклони към собствената си врата. Иван Караджов обаче внимаваше и успя да улови. В 20-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране от корнер, но Иван Караджов не бе затруднен.

Спас Делев опита късмета си с шут от далечно разстояние в 27-ата минута, но високо над вратата на Лукас Рейдър. Три минути след това Александър Георгиев също стреля, но и той не намери целта. Секунди по-късно Локомотив отговори с хубава атака по десния фланг. Марсел центрира меко, а от трудна позиция Димитър Илиев отправи удар с глава, но право в ръцете на Караджов. В 35-ата минута Делев получи на границата на наказателното поле и опита техничен удар, като топката премина на сантиметри покрай лявата греда. В края на първата част Бирсент Карагерен шутира от пряк свободен удар и Димитър Илиев закачи топката с глава, а Караджов спаси.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Малко след почивката Марсел отне топката на левия фланг и с хитро подаване по земя намери Карагарен, който от чиста позиция шутира неточно. Секунди по-късно Георги Минчев засече с глава центриране в наказателното поле, но не съумя да насочи топката в очертанията на вратата. В 55-ата минута съдията Ивелин Занев сметна, че Крумов е играл с ръка в наказателното поле и посочи бялата точка, но след намесата на ВАР и преглеждане на ситуацията отмени решението си.

В 69-ата минута гостите организираха контраатака, при която бразилецът Жуниньо шутира от далечна дистанция, но след рикошет топката излезе в корнер. Секунди по-късно удар на Спас Делев бе блокиран, а след това топката стигна до Алекс Петков, след чийто удар топката срещна страничната греда. В 80-ата минута срещата бе прекъсната заради проблеми с осветлението. Седем минути по-късно скоро след подновяването на играта Спас Делев изпълни пряк свободен удар, чуквайки топката към Пламен Крумов, който стреля неточно. Три минути след това Георги Минчев също шутира от пряк свободен удар, но прехвърли стената и вратата. В 97-ата минута Караджов спаси с вещина удар на Марсел. До края на мача натискът на домакините не даде резултат и двата тима поделиха по точка.

След равенството "смърфовете" са на 13-ото място в класирането с актив от 8 точки. В същото време тимът от Кърджали е осми с 10 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРДА 0:0

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на двубоя
8 - Тонислав Йорданов центрира към Спас Делев, но Гомис изби топката преди тя да достигне до бързоногия играч на Арда
10 - Венсан Марсел получи в наказателното поле на гостите и шутира, но неточно над вратата
11 - Карагарен центрира остро по земя отдясно, а Алекс Петков отклони към собствената си врата, но Иван Караджов внимаваше и успя да улови
20 - Димитър Илиев засече с глава центриране от корнер, но Иван Караджов не бе затруднен и хвана топката
27 - Спас Делев опита късмета си с шут от далечно разстояние в 27-ата минута, но високо над вратата на Лукас Рейдър
30 - Александър Георгиев също стреля, но и той не намери целта
31 -  Марсел центрира меко, а от трудна позиция Димитър Илиев отправи удар с глава, но право в ръцете на Караджов
35 - Делев получи на границата на наказателното поле и опита техничен удар, като топката премина на сантиметри покрай лявата греда
45 - Бирсент Карагерен шутира от пряк свободен удар и Димитър Илиев закачи топката с глава, а Караджов спаси
45+1 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Марсел отне топката на левия фланг и с хитро подаване по земя намери Карагарен, който от чиста позиция шутира неточно
49 - Георги Минчев засече с глава центриране в наказателното поле, но не съумя да насочи топката в очертанията на вратата
55 - Съдията Ивелин Занев сметна, че Крумов е играл с ръка в наказателното поле и посочи бялата точка, но след намесата на ВАР и преглеждане на ситуацията отмени решението си
69 - Гостите организираха контраатака, при която бразилецът Жуниньо шутира от далечна дистанция, но след рикошет топката излезе в корнер
70 - ГРЕДА за Арда! Удар на Спас Делев бе блокиран, а малко след това топката стигна до Алекс Петков, който я прати в страничната греда
80 - Срещата е прекратена за кратко заради проблеми с осветлението на стадиона
87 - Спас Делев изпълни пряк свободен удар, чуквайки топката към Пламен Крумов, който стреля неточно
90 - Георги Минчев шутира от пряк свободен удар, но прехвърли стената и вратата
90+7 - Караджов спаси с вещина удар на Марсел
90+10 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) и Арда завършиха 0:0 под дъжда на "Лаута"

Локомотив (Пловдив): 71. Лукас Рейдър, 20. Милош Петрович , 4. Кристиан Гомис, 2. Олексий Биков (77 7. Шакил Осно), 34. Петър Витанов , 16. Лукас Салинас (73   28. Айвън Ангелов), 9. Бирсент Карагарен, 33. Йосип Томашевич, 61. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев – К, 10. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 7. Шакил Осно, 15. Иван Сулев, 28. Айвън Ангелов
Треньор: Александър Тунчев

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев  (90+10 19. Румен Руменов), 10. Светослав Ковачев (67   17. Иван Коконов), 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов – К, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (76 8. Милен Желев), 81. Атанас Зехиров , 98. Тонислав Йорданов (66 37. Жуниньо)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 17. Иван Коконов, 18. Слободан РУбежич, 19. Румен Руменов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо
Треньор: Георги Чиликов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия