Какви са прогнозите на Станислав Станков и Дичо за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ може да видите - ТУК!

Крумовград победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в мач от 23 кръг на efbet Лига. За домакините силно се представиха юношите на Ботев (Пловдив) Димитър Тонев и Серкан Юсеин. Първият имаше важна роля за два от головете и топката се отби от напречната греда при негов удар, а Юсеин откри резултата. Бившият нападател на "канарчетата" Алекс Колев също се разписа във вратата на "черно-белите". "Смърфовете" играха в края на мача с човек по-малко, след като Владимир Медвед получи втори жълт картон заради симулация и беше отстранен от игра.

За Крумовград това е пета поредна победа в първенството, докато тимът на Александър Томаш претърпя втора последователна загуба под тепетата. Както е известно, дебютантът в елита домакинства на базата на Ботев (Пловдив) в Коматево, а в предишния кръг "смърфовете" допуснаха домакинско поражение от Хебър.

Първото полувреме в по-голямата си част не предложи нищо интересно на зрителите. Двата тима се отчетоха с по един неточен далечен удар.

Активизацията дойде в самия край на частта. Първо Оливие Камдем проби по дясното крило на Локо (Пловдив) и подаде на Мартин Райнов, който от границата на наказателното поле би край вратата. В добавеното време на първата част Димитър Тонев от Крумовград нямаше шанс, тъй като при негов удар топката се отби от напречната греда.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Второто полувреме започна по-добре за Крумовград. В 50-ата минута Алекс Колев удари напречната греда, а пет минути по-късно Димитър Тонев проби отляво и центрира в наказателното поле, където непокритият Серкан Юсеин успя да се разпише.

В 65-ата минута вратарят на Локомотив (Пловдив) Кристиан Томов с добра намеса успя да избие опасен удар на нахлулия в наказателното поле Тонев. 11 минути по-късно Крумовград удвои аванса. Джуниет Али се оказа най-съобразителен в наказателното поле, след като Кристиан Томов парира удар на Октай Юсеин.

В 80-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на домакините. Димитър Тонев проби отдясно и намери Алекс Колев, който стреля точно във вратата. В добавеното време Мичи Нтело с глава засече центриране от фаул и направи по-почетна загубата на тима си.

В самия край на мача голмайсторът на Крумовград Алекс Колев си изкара странен жълт картон при наглед безобидна ситуация. Това е негово пето официално предупреждение от началото на сезона и ще го извади за предстоящия мач с Левски. Фенове се чудят дали националът не си изпроси нарочно картона, за да не играе срещу отбора, в който се очаква да премине през лятото.

С този успех Крумовград излезе на седмо място с 33 точки и в следващия кръг гостува на Левски на 10 март от 15:15 часа. Локо (Пловдив) е на пета позиция с 41 точки и на 8 март е домакин на Етър от 18:30 часа.

КРУМОВГРАД – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:1
1:0 Серкан Юсеин (55), 2:0 Джуниет Али (76), 3:0 Алекс Колев (80), 3:1 Мичи Нтело (90+2)

Крумовград: 1. Янко Георгиев , 44. Божидар Кацаров, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Маседо , 2. Джуниет Али , 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяс, 13. Диего Рапосо (62-17.Патрик Луан), 23. Димитър Тонев (81-80. Китан Василев), 10. Серкан Юсеин   (73-77. Октай Юсеин), 9. Александър Колев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 4. Лукас Сантана, 17. Патрик Луан, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 3. Калоян Пехливанов
Треньор: Станислав Генчев

PFK Lokomotiv Plovdiv 1926Локомотив (Пловдив): 81. Кристиан Томов, 16. Кристиян Пешов (78-11. Петър Андреев ), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливие Камдем  , 17. Мартин Райнов  (74-22. Ивайло Иванов), 6. Христо Иванов (60-9. Мичи Нтело ), 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 10. Йоан Баи (60-19.Владимир Медвед)
Резерви: 23. Динко Хоркаш, 20. Милош Петрович, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 19. Владимир Медвед, 9. Мичи Нтело, 11. Петър Андреев, 8. Тодор Павлов
Треньор: Александър Томаш

Пловдив, спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“
Съдия: Красен Георгиев

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
5 – Далечен удар на Диего Рапосо минава над вратата на гостите
10 –  Мартин Паскалев от Локомотив (Пловдив) получи удар в главата и остана да лежи на терена. Наложи се влизането на лекарски екип. След това защитникът продължи участието си в мача
25 – Серкан Юсеин пробва удар от дистанция, но топката не се оказа проблем за Кристиан Томов
43 – На границата на наказателното поле Мартин Райнов получи пас от Оливие Камдем и стреля, но топката мина встрани от вратата на домакините.
45+1 –  ГРЕДА! След изпълнение на корнер топката се озова в Димитър Тонев от Крумовград, който нямаше шанс при удара си. Кълбото се отби в напречната греда
45+2 – Край на първото полувреме
------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
50 -  Алекс Колев овладя топката след грешно подаване на вратаря Кристиан Томов и моментално стреля, но кълбото се отби от напречната греда
53 - Димитър Тонев проби по лявото крило на Крумовград, елиминира двама играчи на Локо (Пловдив) и стреля по диагонал. Топката обаче мина встрани от вратата
55 -  ГОООЛ! Крумовград открива резултата. Димитър Тонев проби отляво и центрира в наказателното поле, където непокритият Серкан Юсеин засече топката и я прати в мрежата
65 -  Отлично спасяване на Кристиан Томов, който плонфжира вдясно, за да избие в корнер удар на връхлетелия в наказателното поле Димитър Тонев
76 -  ГОООЛ! Крумовград удвоява аванса си. Джуниет Али се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле, след като Томов отрази удар на Октай Юсеин
80 -  АВТОГОЛ на Оливие Камдем! Димитър Тонев проби отдясно и намери Колев в наказателното поле и нападателят стреля, а след рикошет в Оливие Камдем топката се озова във вратата.
85 -  Владимир Медвед получи за симулация втори си жълт картон в мача и беше отстранен от игра
90+2 -  ГОООЛ! Локо (Пловдив) връща едно попадение. Мичи Нтело вкара дебютния си гол за "смърфовете", след като с глава засече центриране от фаул
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР