ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) спечели с 2:0 домакинството си на Берое и се върна на победния път. Точни за тима на Даниел Моралес бяха Чавдар Ивайлов и Венцислав Христов. Попадението на втория е историческо.

34-годишният Венци Христов вече има голове за осем различни отбора в българския елит. Той се е разписвал още за Левски, Берое, Верея, Царско село, Нефтохимик, Монтана и Черноморец (Бургас). Само още двама футболисти са правили това - настоящият треньор на Локомотив (София) Станислав Генчев и Исмаил Иса, който сега играе за Черно море.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Съдийският шеф Виктор Кашай изгледа на живо срещата във Враца в компанията на отговорника за ВАР у нас Петър Петров.

Домакините надиграха Берое и заслужено се поздравиха с успеха. В 17-ата минута Чавдар Ивайло финтира Абел Анисе и напредна през центъра, разписвайки се с точен изстрел в долния десен ъгъл на Иван Караджов - 1:0.

Четири минути по-късно Ивайлов стреля от пряк свободен удар, но над вратата. В края на първата част Венцислав Христов покачи на 2:0. В 44-ата минута опитният нападател получи извеждащо подаване от Мирослав Маринов, а Тома Фонтен не успя да го настигне и Христов прати топката в далечния ъгъл на Иван Караджов. Христов обяснимо не се зарадва, показвайки уважение към бившия си отбор Берое.

И през втората част избраниците на Николай Киров не намериха верния път към вратата на домакините. В добавеното време и Клери Сербер вкара за врачани, но попадението не беше зачетено заради засада.

Ботев (Враца) събра 14 точки и се изкачи на 11-ото място, изпреварвайки Берое, който е с 13 точки, заемайки 13-ата позиция. Отборът на Николай Киров вече шест мача няма победа в Efbet Лига.

БОТЕВ (Враца) - БЕРОЕ 2:0
1:0 Чавдар Ивайлов (17), 2:0 Венцислав Христов (44)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
17  ГОЛ! Ботев (Враца) поведе - 1:0. Чавдар Ивайлов преодоля Абел Анисе и напредна през центъра, разписвайки се с точен изстрел в долния десен ъгъл на Иван Караджов.
44
 ГОЛ! 2:0 за домакините. Томас Фонтен сгреши в центъра, подарявайки топката на врачани, последва извеждащ пас на Мирослав Маринов за Венцислав Христов, който надбяга Димитър Пиргов и вкара в далечния ъгъл. Голмайсторът не се зарадва след попадението във вратата на бившия си отбор.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
58 - Изстрел на Симеон Мечев, топката прелетя покрай вратата на домакините.
90+1  Клери Сербер също успя да се разпише за домакините, но попадението е отменено заради засада.
90+3 - Край на мача. Ботев (Враца) победи Берое с 2:0.

БОТЕВ (Враца): 76.Красимир Костов (к), 23.Браян Мендоса, 3.Мартин Кавдански, 4.Луис Соарес, 8.Диего Фераресо, 6.Антонио Георгиев, 17.Чавдар Ивайлов  , 19.Браян Переа (68  10.Сантиаго Монтоя), 15.Мирослав Маринов (81  21.Жан-Пиер Да Силва), 9.Даниел Генов , 91.Венцислав Христов  (81  28.Клери Сербер)
Резерви: 34.Федерико Рубио, 37.Том Зарандона, 24.Стефан Гаврилов, 88.Йохан Валбуена, 21.Жан-Пиер Да Силва, 28.Клери Сербер, 10.Сантиаго Монтоя
Треньор: Даниел Моралес

БЕРОЕ:
1.Иван Караджов, 3.Димитър Пиргов, 5.Томас Фонтен (76  14.Стилиян Николов), 6.Рука (76  44.Николай Николаев), 8.Серкан Юсеин, 16.Симеон Мечев (к), 17.Спас Георгиев, 77.Божидар Пенчев (46  18.Митко Митков), 13.Абел Анисе (70  2.Димитър Стоянов), 9.Луизиньо, 11.Стив Траоре (46  7.Лукас Мартинс)
Резерви: 23.Иван Гошев, 2.Димитър Стоянов, 7.Лукас Мартинс, 14.Стилиян Николов, 15.Георги Динков, 18.Митко Митков, 44.Николай Николаев
Треньор: Николай Киров

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия