Отзвукът след европейската квалификация между Италия и България продължава да бъде любопитен и днес. Нашите паднаха с 0:1, а вчера следобед се прибраха в София. Селекционерът Ивайло Петев каза, че ако той е виновен, след десет минути си тръгва, а футболистите продължиха в познатия тон - "има големи очаквания към нас". Италианският сайт "Forzaitalianfootball.com" даде любопитни оценки за българските национали, като за всеки играч имаше определение.

Божидар Митрев - Неспокойният (оценка 5,5).
Улови посоката на Де Роси при дузпата, но не успя да я спаси. Направи страхотно спасяване след почивката.

Йордан Минев - Оживеният (5)

Николай Бодуров - Щастливецът (4)

Александър Александров - Израсналият (5).
Изглеждаше по-сигурен в центъра на защитата и направи някои жизненоважни засичания.

Веселин Минев - Виновникът (4).
Беше виновен за дузпата с тромавия си фаул срещу Кандрева.

Ивайло Чочев - Работягата (5).
Халфът на Палермо свърши много мръсна работа за гостите, печелейки топката и поставяйки "адзурите" под напрежение.

Светослав Дяков - Невидимият (4,5).
Капитанът на България не успя да установи никакъв контрол в средата на терена и беше невидим до края на мача. Разочароваща нощ за 31-годишния футболист.

Георги Миланов - Блуждаещият (4,5)

Тодор Неделев - Оживеният (5,5)

Ивелин Попов - Неефективният (4).
Атакуващият халф не успя да се изяви в мача и направи няколко лоши паса през първото полувреме.