Третодивизионният Кариана надигра с 3:0 юношите старша възраст на Монтана, които до момента имаха само победи в контролни срещи. Треньорът на Етър Бончо Генчев беше сред зрителите на стадион „Огоста”, за да шпионира тима от Ерден, чийто шеф Милан Йосифов изгледа мача в компанията на председателя на ОС на БФС Ангел Стоянов.

Централният защитник Методи Делов центрира отляво и от дузпата Александър Димитров прати топката в мрежата на Павел Здравков в 29-ата минута за 1:0. Последва коварен удар на Ивайло Кунчев, но стражът на юношите извади кълбото под гредата.

В началото на второто полувреме за Кариана влязоха новите попълнения Петър Златинов, Йордан Тодоров-Паро, Ангел Русев и Евгени Игнатов-Бамзето, с чиято поява на терена играта се раздвижи.

Русев преодоля защитата на юношите на Монтана и вкара за 2:0 след пас на Златинов, чийто удар малко по-късно мина до дясната греда. Защитникът на Монтана Стефан Стефанов пък изрита топката от голлинията след стрелба на Георги Цеков. В 86-ата минута Йордан Тодоров нацели сглобката на вратата на Здравков. Две минути по-късно Евгени Игнатов се възползва от пас на Русев и оформи крайното 0:3.

За Кариана играха: Петър Петров, Ивайло Цанков, Методи Делов, Георги Илиев, Цветко Иванов, Георги Цеков, Ивайло Кунчев, Бисер Ефремов, Евгени Иванов, Александър Димитров, Румен Рангелов (Лени Георгиев, Тони Валентинов, Борислав Боянов, Петър Златинов, Евгени Игнатов, Ангел Русев, Йордан Тодоров и Николай Николов)