Лидерът в Югозападната Трета лига ЦСКА спечели и втората си контрола за годината. „Червените“ надвиха с 2:0 Банско в Требич. Припомняме, в първата си проверка "армейците" размазаха Сокол (Марково) със 7:0.

Страхотен мач изнесе Николай Хаджиниколов, който вкара и двете попадения за домакините. Хаджи се разписа след брилянтен фаул от 21 метра в 14-ата минута. Пак той прехвърли вратаря на Банско по изключителен начин в 38-ата. Цялата атака заслужава адмирации, а последният пас беше на Петко Петков. До почивката ЦСКА 1948 пропусна още два шанса чрез Петков и Томислав Павлов.

В последните секунди на първата част съдията изгони Евгени Зюмбулев за фаул срещу откъсващ се нападател. По предварително споразумение на негово място влезе Кирил Котев.

През втората част треньорът Валентин Илиев пусна в игра всички останали футболисти. Банско, който е доста по-класен тим сравнение с есента благодарение на няколко нови попълнения, успя да създаде две-трио мелета. Веднъж се наложи вратарят Драгомир Петков да вади опасен фаул на гостите. За ЦСКА 1948 шанс имаше Калоян Стефанов.

Следващата контрола на "армейците" е в събота (3 февруари) от 14,00 ч. на стадион в Мъглиж. Съперник е втородивизионният Поморие.

Съставът на ЦСКА 1948: Е. Михайлов, Кр. Михайлов, Г. Петров, Зюмбулев, Атанасов, М. Иванов, Павлов, Хаджиниколов, Таушанов, П. Петков, Гущеров (Др. Петков, Пангев, Кикарин, Котев, Васев, Зоров, Маламов, Спасов, Стефанов, Маринов,  Цаковски)

Съставът на Банско: Ив. Димитров, Кр. Христов, Сандев, Стоилков, Пашалиев, Кабранов, Лазаров, Фикинин, Лефтеров, Хр. Петров, Кребалиев