Заралии без успех под ръководството на Николай Киров и при визити този сезон

снимка: Startphoto
1 от 1

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Хебър и Берое завършиха 1:1 след здрава битка на Националния стадион "Васил Левски" в последния мач от 15-ия кръг и въобще първата половина на редовния сезон в efbet Лига. Стив Траоре (7) рано даде аванс на гостите от Стара Загора, но те не успяха да стигнат до успеха и в петия мач под ръководството на Николай Киров, след като Георги Търтов (41) изравни. Заралии имат едва две спечелени точки при визитите си този сезон.

На трибуните бяха кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, членът на неговия щаб Мартин Петров, както и бившият футболист на ЦСКА и Локомотив Пловдив Константин Мирчев, който в момента е помощник на Александър Томаш при "черно-белите".

Двубоят започна много добре за гостите, които поведоха още с първото си по-сериозно положение. В 7-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно в наказателното поле, където Абубакар Тунгара опита да стреля с глава, но насочи топката към Стив Траоре, който с премерен удар преодоля Петър Дебърлиев за 0:1. В следващите минути заралии обградиха наказателното поле на Хебър, но не успяха да удвоят аванса си.

Домакините заиграха по-добре, а Георги Търтов и Осира Корнел бяха близо до изравнителен гол, но вратарят Иван Караджов се намеси блестящо след ударите. Натискът на Хебър даде резултат в 41-ата минута, когато Венсан Марсел напредна от центъра дълбоко в половината на Берое и шутира от около 20 метра. Иван Караджов отрази удара, но не успя да улови топката и притичалият Георги Търтов отблизо изравни за 1:1. До края на първата част темпото на играта спадна и не се стигна до повече попадения.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Гостите стартираха по-добре след почивката, а Стив Траоре имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Богомил Божуркин в наказателното поле. Съдията Станимир Тренчев обаче нямаше основания да посочи бялата точка.

В 65-ата минута Абубакар Тунгара се разписа, излязал сам срещу вратаря, но попадението не бе зачетено заради нарешение на Серкан Юсеин срещу Олекси Лобов в началото на атаката.

В следващите минути играта бе равностойна, а 78-ата минута Димитър Стоянов центрира добре от фланга, но Луизиньо отправи много слаб и неточен удар. Две минути по-късно Тунгара отправи изстрел след центриране на Серкан Юсеин от корнер, но и той не намери целта. В самия край Митко Митков можеше да донесе победата на гостите. Преотстъпеният от ЦСКА футболист влезе отлично от фланга, а след това опита да пусне успоредно на голлинията за Луизиньо, но бранителят Осира Корнел се намеси с решително изчистване.

След равенството Хебър остава 14-и с 11 точки, а Берое запазва 12-ата позиция с 12 пункта.

ХЕБЪР – БЕРОЕ 1:1
0:1 Стив Траоре (7), 1:1 Георги Търтов (41)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7 - ГОООЛ за Берое! След центриране отдясно на Спас Георгиев топката стигна до Стив Траоре, който овладя на гърди и с премерен удар вкара третия си гол от началото на сезона за 0:1.
23 - Георги Търтов центрира отдясно и Арсенио Валпорт стигна до топката в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен.
31 -  Иван Караджов показа страхотен рефлекс, спасявайки мощен удар по диагонала на Осира Корнел.
38 - Търтов нахлу отляво към центъра и стреля много опасно, но стражът на гостите спаси с една ръка.
41 - ГОООЛ за Хебър! Иван Караджов отрази удар отдалеч на Венсан Марел, но притичалият Георги Търтов вкара от 2-3 метра за 1:1.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Стив Траоре имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Богомил Божуркин в наказателното поле, но съдията нямаше основания да посочи бялата точка.
60 - Венсан Марсел получи топката в наказателното поле и опита да намери Арсенио Валпорт, но защитник на гостите пресече подаването и предотврати голов удар.
64 - Абубакар Тунгара получи жълт картон, който бе пети за него и така той ще пропусне следващият мач на Берое срещу Ботев (Враца).
65 - Тунгара излезе сам срещу вратаря Дебърлиев и вкара гол, но той бе зачетен заради нарушение на Серкан Юсеин срещу Олекси Лобов в средата на терена.
78 - Димитър Стоянов центрира добре от фланга, но Луизиньо отправи много слаб и неточен удар.
80 - Абубакар Тунагара отправи неточен удар след центриране на Серкан Юсеин от корнер.
87 - Митко Митков можеше да донесе победата на Берое. Преотстъпеният от ЦСКА футболист влезе отлично от фланга, а след това опита да пусне успоредно на голлинията за Луизиньо, но бранителят Осира Корнел се намеси с решително изчистване.
90+4 - Край на мача! Хебър и Берое завършиха 1:1 и грабнаха по точка.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (к), 55. Олекси Лобов, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 98. Георги Търтов , 5. Мартин Михайлов, 17. Арсенио Валпорт (829. Хабиб Есеола), 19. Муса Сила, 97. Венсан Марсел, 3. Богомил Божуркин (8323. Клаудио Бонани), 77. Октай Хамдиев (7639. Ивайло Михайлов)
Резерви: 22. Хадим Ндиае, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 23. Клаудио Бонани, 9. Хабиб Есеола, 39. Ивайло Михайлов, 26. Иван Вълев
Треньор: Владимир Манчев

Берое: 1. Иван Караджов (к), 5. Томас Фонтен, 6. Руи Педро , 7. Лукас Мартинс (642. Димитър Стоянов), 8. Серкан Юсеин (8418. Митко Митков), 10. Абубакар Тунгара , 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев (769. Луизиньо Да Силва)
Резерви: 23. Иван Гошев, 2. Димитър Стоянов, 4. Валентино Пулиезе, 9. Луизиньо Да Силва, 15. Георги Динков, 18. Митко Митков, 44. Николай Николаев
Треньор: Николай Киров

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия