ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Пирин (Благоевград) и Септември (София) играят на стадион "Христо Ботев“ в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

И двата тима са спечелили само 2 точки в последните си пет срещи. Това ще бъде втори мач на новия наставник на столичани Светослав Петров. Пирин също е с треньорска рокада, след като Красимир Петров бе уволнен на 18-и октомври.

В началото играта се водеше в центъра на терена, а първото положение бе в 14-ата минута, когато Атанас Кабов напредна с дрибъл през средата на терена и от границата на наказателното поле шутира покрай десния страничен стълб на вратата на Пирин. Пет минути по-късно Мартин Петков отне топката от бранител на Пирин на дъгата пред наказателното поле, след което стреля. Вратарят на "орлите" Янко Георгиев се опита да хване топката, но тя мина през ръкавиците му за 0:1.

В 27-ата минута Атанас Кабов можеше да удвои аванса на столичани, но Петър Занев блокира удара му. Шест минути след това Асен Георгиев отправи удар с глава и топката срещна напречната греда. Само една минута по-късно Реди Каса стреля от дистанция, но Георгиев отново внимаваше и отрази.

В 39-ата минута Иван Тасев премина през Йоан Гаврилов и стреля с десния си крак в обратния ъгъл, но Шейтанов се намеси и топката излезе. След корнера Радослав Цонев центрира на втора греда за Станислав Костов, който стреля, но Димитър Шейтанов се намеси по впечатляващ начин.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Три минути след почивката Красиан Колев отне топката от Хубчев и комбинира с Мартин Петков, който я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 0:2.

В 56-ата минута Атанас Кабов шутира от средно разстояние, но вратарят Янко Георгиев се намеси. Той обаче нямаше какво да направи в 69-ата минута, когато Кабов засече с глава центриране на Красиан Колев от пряк свободен удар и вкара за 0:3. Само пет минути по-късно Атанас Кабов навлезе отдясно в наказателното поле на Пирин, след което подаде за Мартин Петков, който стреля, но ударът му бе блокиран. След рикошет топката се озова в краката на Димитър Костадинов и той реализира за 0:4.

В 88-ата минута домакините вкараха почетно попадение чрез Иван Тасев, който направи добавка след отразен от вратаря Димитър Шейтанов удар. След гола "орлетата" заиграха много по-добре и притиснаха столичани, но на няколко пъти пропуснаха да вкарат второ попадение.

След убедителната победа Септември е на 11-а позиция с 13 точки. Пирин е предпоследен с 8 точки.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:4
0:2 Мартин Петков (19), 0:2 Мартин Петков (48), 0:3 Атанас Кабов (69), 0:4 Димитър Костадинов (74), 1:4 Иван Тасев (88)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14 - Атанас Кабов от гостите шутира от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.
19 - ГОООЛ за Септември! Юношата на Левски Мартин Петков отне топката на дъгата пред наказателното поле и отправи удар, а вратарят на домакините Янко Георгиев изпусна топката и тя премина голлинията за 0:1.
25 - Атанас Кабов стигна до много опасна позиция в наказателното поле, ала последвалият му удар срещна тялото на Петър Занев, който предотврати гол.
32 - ГРЕДА за Септември! Реди Каса се оказа най-съобразителен при изпълнение на корнер, но насочването му с глава срещна напречната греда.
35 - Янко Георгиев отрази удар на Красиан Колев от далечна дистанция.
39 - Иван Тасев финтира двама играчи на гостите и шутира от границата на наказателното поле, а Димитър Шейтанов спаси с вещина.
40 - Шейтанов спаси удар и на Станислав Костов, който обаче се намираше в положение на засада.
45+2 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - ГОООЛ за Септември! Красиан Колев нахлу в наказателното поле и изведе Мартин Петков, който от близка дистанция се разписа за 0:2.
56 - Атанас Кабов стреля от средно разстояние, но Янко Горгиев се намеси.
69 - ГОООЛ за Септември! Красиан Колев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле топката бе засечена от навлизащия Атанас Кабов във вратата за 0:3.
74 - ГОООЛ за Септември! Атанас Кабов навлезе в наказателното поле и подаде към Мартин Петков, чийто удар бе блокиран, но Димитър Костадинов направи добавка за 0:4.
88 - ГОООЛ за Пирин! Димитър Шейтанов отрази удар от средна дистанция на Станислав Костов, но Иван Тасев направи добавка за 1:4.
90+5 - Край на мача! Септември разби Пиирн с 4:1 в Благоевград.

Пирин (Благоевград):  21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров , 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев, 73. Венцислав Бенгюзов (529. Преслав Йорданов), 17. Радослав Цонев (697. Китан Василев), 20. Чебрайло Макрецкис (768. Емил Янчев), 29. Станислав Костов, 26. Иван Тасев , 11. Андрей Йорданов (5210. Славчо Шоколаров)
Резерви: 1. Марио Кирев, 7. Китан Василев, 25. Илиан Костов, 10. Славчо Шоколаров, 8. Емил Янчев, 18. Мартин Смоленски, 9. Преслав Йорданов
Треньор: Васил Петров

Септември (София): 21 . Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 8. Александър Тодоров, 5. Асен Георгиев, 26. Илия Миланов (8715. Валентин Спасов), 13. Мартин Николов, 23. Йоан Гаврилов (629. Димитър Костадинов ), 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов , 19. Реди Каса (467. Айкут Рамадан), 20. Мартин Петков (7817. Радослав Живков)
Резерви: 1. Иван Василев, 3. Захари Атанасов, 7. Айкут Рамадан, 9. Димитър Костадинов, 11. Мартин Ачков, 17. Радослав Живков, 14. Валентин Спасов
Треньор: Светослав Петров

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия