Спартак (Плевен) нанесе тежък удар по един от челниците във Втора лига. Футболистите на треньора Цветомир Тодоров отвяха с 3:0 Спортист (Своге) в мач от 27-ия кръг на Втора лига.

Руси Черанков се разписа в 71-ата минута, а две по-късно Боримир Карамфилов удвои.

"Шоколадите" получиха дузпа малко след това, но Георги Николов не успя да я реализира. Това на практика отказа възпитаниците на Петър Колев.

Стигна се дори и до трети гол във вратата на гостите от Своге. В 92-ата минута Клаубер Сантана се разписа за крайното 3:0.

Така Спартак най-после сложи край на лошата си серия от десет поредни срещи без победа. Плевенчани са на деветото място с 36 точки. Спортист (Своге) (с 43 т.) остава на четвъртата позиция, с точка зад Крумовград.