ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Пирин (Благоевград) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от 16-ия кръг на Еfbet Лига. Дебют начело на "орлетата" записа Христо Янев, който преди дни замени Красимир Петров.

В края на мача Петър Занев пострада сериозно. 37-годишният защитник на Пирин получи тежка контузия, удряйки много лошо главата си при единоборство с Евандро край тъча.  Занев се хвърли на шпагат в краката на играча на гостите, но се удари в коляното му и остана да лежи на земята. Това наложи бързата намеса на докторите, които моментално влязоха с линейката на терена. Малко след това Занев беше откаран към болницата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Първата интересна ситуация в мача дойде в седмата минута. Андрей Йорданов се откъсна по лявото крило, след което беше съборен в наказателното поле. "Орлетата" имаха претенции за дузпа, но се оказа, че атакуващият футболист на домакините е бил в положение на засада. В 21-ата минута Луан засече с глава центрираната топка, но над вратата на Янко Георгиев. Малко след това стражът на Пирин се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Максим Ковальов. Преди това Янев направи още една смяна. Получилият травма Преслав Йорданов напусна, а в игра се появи Станислав Костов.

Бившият голмайстор на Левски пропусна отличен шанс за гол в добавеното време, когато не успя да вкара сам срещу Динко Хоркаш.

През второто полувреме украинецът Ковальов се прояви с няколко добри намеси. В 78-ата минута Хоркаш спаси удар на Николай Бодуров. До края гол така и не падна и срещата завърши 0:0.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига

ПИРИН (Бл) - ЛОКОМОТИВ (Пд) 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
16   Нападателят на Пирин Преслав Йорданов се контузи, Станислав Костов го замени.
27  Вратарят на Пирин Янко Георгиев падна лошо и изпитва болки.
29 - Стражът на домакините се изправи на крака, след като получи медицинска помощ.
30  Янко Георгиев не може да продължи и е заменен принудително. Украинецът Максим Ковальов записва дебют, появявайки се в игра.
45+3  Станислав Костов пропусна отличен шанс. Нападателят на Пирин беше изведен сам срещу Динко Хоркаш вдясно в наказателното поле на Локомотив (Пловдив) и отправи удар по земя, топката премина покрай лявата греда и излезе в аут.
45+5 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
61  ГРЕДА! Максим Ковальов спаси удар на Джовани, топката кацна на напречната греда и излезе в корнер.
66  Ново спасяване на вратаря на Пирин, украинецът този път отрази изстрел на резервата Александър Василев.
78  Николай Бодуров беше оставен непокрит при центриране от ъглов удар, ударът му беше спасен от Динко Хоркаш.
83   Петър Занев остана да лежи на земята след сблъсък с Eвандро край тъча. Играчът на Локо (Пд) започна да ръкомаха, приканвайки по-бързо медицинския екип да се намеси.
85 - Линейката влезе на терена, за да може Занев да бъде качен в нея. Пострадалият защитник е откаран в болница.
90 - Добавеното време е 8 минути.
90+8 - Край на мача - 0:0.

ПИРИН (Бл): 21.Янко Георгиев  (30  12.Maксим Ковальов), 5.Николай Бодуров , 45.Христофор Хубчев, 3.Петър Занев (89  7.Китан Василев), 20.Чебраилс Макрецкис, 10.Славчо Шоколаров, 18.Мартин Смоленски, 17.Радослав Цонев, 26.Иван Тасев, 11.Андрей Йорданов , 9.Преслав Йорданов (16  29.Станислав Костов)
Резерви: 12.Максим Ковальов, 7.Китан Василев, 8.Емил Янчев, 16.Марсел Бибишков, 25.Илиан Костов, 29.Станислав Костов
Треньор: Христо Янев

ЛОКОМОТИВ (Пд): 23.Динко Хоркаш, 50.Йосип Томашевич, 91.Райън Бидунга, 3.Луан Да Силва (46  5.Тодор Павлов ), 13.Матеус Да Силва, 15.Пиер Зебли, 10.Джовани, 14.Димитър Илиев, 7.Бабакар Дион (46  21.Евандро), 9.Бирсент Карагарен (66  19.Александър Василев), 99.Преслав Боруков (57  11.Ивайло Димитров)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Тодор Павлов, 11.Ивайло Димитров, 19.Александър Василев, 20.Милош Петрович, 21.Евандро, 33.Георги Каракашев
Треньор: Александър Томаш

Благоевград, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия