ЦСКА приема „Левски“ в първи осминафинал за Купата на България. Двубоят е днес от 15:15 часа на Националния стадион „Васил Левски“.

Турнирът за Купата е кошмар за Стойчо Младенов. Треньорът нито веднъж досега не е извеждал ЦСКА до финал за Купата. Дори нещо повече, често „червените“ се провалят в турнира срещу далеч по-скромни съперници.

Най-доброто постижение на Стойчо Младенов и ЦСКА е полуфинал за Купата през сезон 2002/03. През пролетта на 2003-та „армейците“ губят на полуфинала от „Левски“ след гола на Мануел Мендоса. През пролетта на 2007 година ЦСКА губи изненадващо от Берое с треньор Едуард Ераносян още на четвъртфинал. Редовното време завършва наравно 0:0. Съдия на двубоя е португалецът Жоаким Пирати, който предизвика страшни скандали. В 85-ата минута реферът гони за втори жълт и съответно червен картон Тиаго Силва. Във втората минута от второто продължение Валентин Илиев е съборен в наказателното поле. Реферът тръгва да дава дузпа, но след това променя решението си и играта продължава. Арбитърът гони и Еуген Трика, след което Лопеш реализира единственото попадение.

През есента на 2007 година ЦСКА пада още в 1/16-финал от Локомотив Пловдив и приключва участието в надпреварата. През пролетта на 2012 година е най-голямата издънка на Стойчо Младенов и „червените“ - загуба от втородивизионния Септември (Симитли) на четвъртфинал. През есента на 2012-та Стойчо и ЦСКА отстраняват Лудогорец на 1/16-финал, но по-късно треньорът е уволнен.

Стойчо Младенов начело на ЦСКА в турнира за Купата на България:
Сезон 2002/03
1/16-финал
Беласица (Петрич) – ЦСКА 2:3
0:1 Методи Деянов (38), 1:1 Габриел Радойчич (56), 1:2 Артим Шакири (61), 1:3 Петър Златков (73), 2:3 Уенди Салис (85)
1/16-финал-реванш
ЦСКА – Беласица 3:2
1:0 Агналдо Перейра (10), 2:0 Велизар Димитров (19), 2:1 Жуниван Де Мело (52), 3:1 Емил Гъргоров (58-д), 3:2 Жуниван Де Мело (71)

1/8-финал
Рилски спортист – ЦСКА 2:1
1:0 Васил Киров (26-д), 1:1 Тодор Янчев (39), 2:1 Иван Гемеджиев (54)
Червени картони: Петър Аджов (Р), Тодор Янчев (Ц)
1/8-финал-реванш
ЦСКА - Рилски спортист 6:0
1:0 Мирослав Соколов (8-авт), 2:0 Артим Шакири (13), 3:0 Агналдо Перейра (33), 4:0 Жоао Паоло Брито (52), 5:0 Агналдо Перейра (86), 6:0 Макдоналд Мукаси (90)

1/4-финал
ЦСКА - Македонска слава 3:2
1:0 Емил Гъргоров (7), 1:1 Костадин Герганчев (45+1), 1:2 Ибрахима Гай (52-авт), 2:2 Велизар Димитров (73), 3:2 Емил Гъргоров (75-д)

1/4-финал
Берое (Стара Загора) – ЦСКА 1:0 след продължения (0:0 в редовното време)
1:0 Аделино Лопеш (119)
Червени картони: Тиаго Силва, Еуген Трика (ЦСКА)

Септември (Симитли) - ЦСКА 2:1
1:0 Андон Гущеров (31), 2:0 Атанас Николов (49), 2:1 Нджонго Присо (88)

Есен 2012
1/16-финали
Лудогорец - ЦСКА 1:2
1:0 Мирослав Иванов (11), 1:1 Мишел Платини (35), 1:2 Лукас Саша (61)
ЦСКА - Лудогорец 0:1
0:1 Емил Гъргоров (78)

Сезон 2013/14
1/16-финал
ЦСКА - Хасково 6:2
1:0 Венцислав Василев (7), 2:0 Марсиньо (22-дузпа), 3:0 Григор Долапчиев (30), 4:0 Марсиньо (50), 4:1 Владислав Стоянов (58), 5:1 Мамади Сидибе (60), 5:2 Димитър Алексиев (62), 6:2 Ивайло Чочев (82)
Хасково - ЦСКА1:1
1:0 Деян Лозев (50), 1:1 Християн Кировски (63)

Общо: 15 мача, 7 победи, 2 равнства, 6 загуби