Предпоследният в класирането Славия успя да измъкне точка като гост на Берое в мач от 18-ия кръг на efbet Лига - 1:1. Футболистите на Димитър Димитров-Херо определено могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като доминираха, но пропиляха няколко сериозни голови положения. Във вратата на младия Светослав Вуцов успя да се разпише само Гаюс Макута, който откри резултата в 11-ата минута. След центриране от ъглов удар Георги Ангелов засече топката с глава, продължавайки я към далечната греда, където таранът на Берое беше оставен непокрит и отблизо отбеляза за 1:0.

Домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Крум Стоянов в 67-ата минута. Изгонването му прекърши момчетата на Херо и "белите" започнаха по-често да поглеждат към вратата на Генадий Ганев. Изравнителното попадение дойде в края на двубоя, когато Ивайло Димитров донесе точката на Славия. Косъма влезе на смяна в 80-ата минута и шест по-късно реализира отсъдената дузпа за 1:1. Съдията Георги Кабаков посочи бялата точка за игра с ръка на Стив Фуртадо.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Героят за Берое от миналия кръг - завърналият се в клуба Мартин Камбуров, и днес беше титуляр, но не успя да вкара на Славия. Ветеранът игра до 74-ата минута, когато беше сменен от Алиун Фал.

След днешното равенство Берое пропусна да се доближи до челниците в класирането. Отборът на Херо е пети с 32 точки, с три по-малко от четвъртия Арда. Славия е на 13-ото място с 13 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:1
1:0 Гаюс Макута (11), 1:1 Ивайло Димитров (86-дузпа)

Най-интересните моменти от мача по минути
1 - Начало на срещата.
11  Радослав Кирилов претендира за дузпа, след като падна между двама защитници на Берое, съдията Георги Кабаков остана безмълвен.
11  ГОЛ! 1:0 за Берое! Домакините изпълниха ъглов удар, Георги Ангелов засече с глава, продължавайки топката към далечната греда, където Гаюс Макута бе оставен непокрит и отблизо отбеляза във вратата на гостите.
17 - Удар на Мартин Сораков, топката премина покрай вратата на Берое.
22  Нов шанс за гостите от София. Радослав Кирилов засече добър пас на Питър Макрилос и изпрати мощен удар от воле към вратата на Генадий Ганев, топката прелетя на сантиметри от целта и излезе в аут.
40  Жълт картон за Мартин Камбуров, който фаулира Светослав Вуцов в опита да играе с топката и да пробва да отбележи.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
67  ЧЕРВЕН КАРТОН! Крум Стоянов получи втори жълт картон и Берое остана с човек по-малко.
83 - Треньорът на Берое Димитър Димитров беснее край тъчлинията, недоволствайки от съдийството на Георги Кабаков. Реферът го санкционира с жълт картон.
84 - Ибрахима Конте стреля силно, Светослав Вуцов улови.
85  ДУЗПА за Славия. Кабаков посочи бялата точка след игра с ръка на Стив Фуртадо.
86  ГОЛ! Ивайло Димитров-Косъма прави 1:1 с точно изпълнение, пращайки топката в долния десен ъгъл на Ганев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  Алиун Фал претендира за дузпа, Кабаков го санкционира с жълт картон.
90+3 - Край на мача - 1:1.

БEРОЕ: 1. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков, 20. Стив Фуртадо , 21. Кийлън Лебон, 25. Георги Ангелов , 27. Крум Стоянов , 29. Еривалдо (46  17.Ибрахима Конте), 73. Иван Минчев (74  8.Карлос Охене), 91. Мартин Камбуров (к)  (74  11.Алиун Фал ), 10. Гаюс Макута
Резерви: 12.Душан Перниш, 7.Димо Бакалов, 8.Карлос Охене, 11.Алиун Фал, 17.Ибрахима Конте, 18.Илиас Хасани, 19.Александър Василев
Tреньор: Димитър Димитров

СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев , 55. Андреа Христов (к) , 38. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев , 17. Ерол Дост (60  22.Дарко Тасевски), 7. Питър Макрилос (80  14.Ивайло Димитров ), 71. Емил Стоев , 73. Мартин Сораков (60  9.Калоян Кръстев ), 10. Радослав Кирилов
Резерви: 1.Георги Петков, 23.Емил Виячки, 29.Петър Вуцов, 20.Филип Ангелов, 22.Дарко Тасевски, 14.Ивайло Димитров, 9.Калоян Кръстев
Треньор: Александър Тарханов

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация