Ботев (Враца) загуби у дома от Берое в мач от 17-ия кръг на efbet Лигата. В герой за гостите се превърна завърналият се в тима след престой в ЦСКА 1948 Мартин Камбурв (13-дузпа, 90+2), който реализира и двата гола за тях и има вече 248 попадения в родния елит, изоставайки с 6 попадения от рекорда на Петър Жеков. Мартин Николов (18) се разписа за домакините.

Домакините пропуснаха дузина положения, повечето от тях чисти и определено трябва да съжалява, че изпусна да спечели поне точката. Вратарят на "заралии" Генадий Ганев също направи много спасявания.

Още в първите секунди домакините стигнаха до чисто голово положение. След атака по десния фланг топката бе центрирана към Мартин Николов, който не може да отправи хубав удар. Във 2-ата минута и Петър Атанасов изпусна невероятно положение. Даниел Генов излезе сам срещу вратаря Генадий Ганев, но подаде към нахлуващия Петър Атанасов, който вместо да вкара, уцели защитник на гостите. Пет минути след това Ботев изпусна трети добър шанс. Този път непокрит и на стрелкова позиция се озова новото попълнение Дориан Бабунски, който обаче не успя да уцели топката.

В 12-ата минута противно на логиката до момента Берое поведе. Голът вкара Мартин Камбуров от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от страна на Ндайе. Седем минути след това Ботев (Враца) изравни резултата. Дориан Бабунски бе изведе по дясното крило и продължи към Мартин Николов, който от воле изравни за 1:1.

След половин час игра Камбуров свали добре топката с гърди към Еривалдо. Венци Керчев от Ботев обаче изпревари футболиста на "заралии" и изчисти топката. До края на полувремето темпото спадна и до нови чисти голови положения не се стигна.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката Даниел Генов излезе на страхотна позиция, отправи удар, но Генадий Ганев спаси отлично и изби топката в корнер. В 67-ата минута Ботев вкара топката в мрежата на Берое. След изпълнение на корнер Бабунски опита да вкара със задна ножица. Ганев успя с върха на пръстите си да избие. Притичалият Генов вкара кълбото в мрежата, но голът не бе признат заради засада на Бабунски. Минута по-късно Петър Атанасов бе изведен на страхотна позиция от Бабунски. Той стреля моментално, но Ганев уволи кълбото.

В 80-ата минута Ботев пропусна поредния си голям шанс. Даниел Генов излезе сам срещу вратаря на Берое Ганев, но шутира покрай вратата. В 88-ата минута Мартин Камбуров изпусна златен шанс. Той получи топката на дузпата и стреля по земя, но Венцислав Керчев изби от голлинията.

Във втората минута добавеното време Мартин Камбуров донесе успеха на Берое. Александър Василев центрира топката в наказателното поле, Камбуров овладя на гърди и със задна ножица вкара 248-ия си гол в елита, доближавайки се на 6 попадения от рекорд на Петър Жеков.

Ботев можеше да изравни в последната секунди, но Домовчийски пропусна след разбъркване в наказателното поле.

След успеха си Берое събра 31 точки на петата позиция, а Ботев (Враца) остава десети с 15 точки.

Ботев (Враца) – Берое 1:2
0:1 Мартин Камбуров (13-дузпа), 1:1 Мартин Николов (18), 1:2 Мартин Камбуров (90+2)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
2 -  НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Петър Атанасов се оказа на чиста позиция пред полупразната врата на Берое, но ударът му се отби в крака на тичащия към голлинията Илиас Хасани
3 -  ГРЕДА! Дориан Бабунски нямаше шанс, след като топката се удари в гредата след негов удар
8 - Петър Атанасов стреля от наказателното поле, но Генадий Ганев успя да улови топката
12 -  ДУЗПА за Берое. Мартин Камбуров беше съборен в наказателното поле от Н`Диайе
13 -  ГОООЛ! Мартин Камбуров беше точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар и даде аванс на Берое. Това е неговото 247-мо попадение в родния елит и се доближи на шест гола от изравняването на рекорда на Петър Жеков
18 -  ГОООЛ! Ботев (Враца) изравни! Даниел Генов центрира отдясно, Бабунски продължи с глава, а Мартин Николов овладя и стреля точно във вратата на гостите
33 - Далечен удар на Даниел Генов минава встрани от вратата на Ганев
45+2 - край на първото полувреме
----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
49 -  Даниел Генов беше изведен в чиста позиция, но ударът му се отби в тялото на вратаря Ганев и излезе в корнер
67 - Генов прати топката във вратата на Берое, но попадението е отменено заради засада
68 - Петър Атанасов бе изведе от Бабунски, но ударът му бе отразен от Ганев
80 - Генов пропусна да реши мача от изгодна позиция, но топката премина покрай вратата
85 - Центриране в наказателното поле на домакините и Мартин Камбуров шутира над вратата, но е отсъдена и засада
88 - Неразбирателство между вратаря Красимир Костов и защитниците на Ботев (Враца), а Мартин Камбуров бе близо до гола, но след удара му топката бе изчистена от Керчев малко пред голлинията
90+2 - ГОООЛ за Берое! Александър Василев центрира към Мартин Камбуров, който овладя топката с гърди и със страхотен ножичен удар вкара топката в мрежата за 1:2. Това бе 248-и гол за него в елита.
90+3 -
Домовчийски пропусна да изравни след разбъркване в наказателното поле
90+3 - Край на мача! Берое спечели с 2:1 при визитата си във Враца

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 24.Аласан Н`Диайе, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев, 9.Даниел Генов, 6.Даниел Гаджев (55 17.Чавдар Ивайлов), 20.Дориан Бабунски (80 30. Валери Домовчийски), 18.Илия Миланов , 77.Мартин Николов , 10.Петър Атанасов (73 22. Никола Колев), 23.Христо Златински
Резерви: 34.Дамян Дамянов, 30.Валери Домовчийски, 14.Димитър Буров, 22.Никола Колев, 8.Педро Лагоа, 16.Петър Генчев, 17.Чавдар Ивайлов
Треньор: Антони Здравков

Берое: 33.Генадий Ганев, 5.Теди Мезаг, 6.Александър Цветков (71 73. Иван Минчев), 8.Карлос Охене, 10.Гаюс Макоута, 18.Илиас Хасани, 19.Александър Василев, 20.Стив Фуртадо, 25.Георги Ангелов , 29.Еривалдо Ферейра (60 9. Кукула ), 91.Мартин Камбуров
Резерви: 12.Душан Перниш, 7.Димо Бакалов, 9.Ерсон Коста - Кукула, 17.Ибрахима Конте, 21.Кийлън Лебон, 27.Крум Стоянов, 73.Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

Враца, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Волен Чинков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение