Ботев (Враца) записа първа победа от четири месеца, след като в мач от 18 кръг на efbet Лигата се наложи с 1:0 като домакин на Берое. По този начин тимът на Даниел Моралес спре серията си от 14 поредни срещи без успех в шампионата. За последно врачани спечелиха двубой от първенството на 6 август, когато надиграха Царско село с 2:1 като гост.

Положенията за двата отбора се редуваха още от самото начало. Първо Кийлън Лебон проби през защитата на домакините, но ударът му мина над вратата. След това Юлиан Ненов от Ботев (Враца) нямаше шанс, когато след негов удар топката рикошира в защитник, а след това се отби от гредата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 30-ата минута Красимир Костов с отлична намеса спаси удара на оказалия се срещу него Омар Камара. След това вратарят на гостите Генади Ганев предотврати гол във вратата си след изстрел на Ненов от границата на наказателното поле.

Три минути преди почивката Дориан Бабунски откри резултата за Ботев (Враца), след като се разписа с глава след центриране на Юлиан Ненов от десния фланг.

Второто полувреме не предложи много сериозни опасности. Двата тима пробваха доста удари, но всички те бяха изключително неточни. Повечето от тях бяха направени от играчите на Берое, които търсеха начин за изравняване на резултата. Домакините от своя страна предимно се бранеха.

С този успех Ботев (Враца) събра актив от 16 точки и временно се изкачи на 11-о място. Берое пък е шести с 24 пункта. В следващия си мач врачани гостуват на Локомотив (Пловдив) на 10 декември, а два дни по-късно тимът от Стара Загора приема Левски.

БОТЕВ (ВРАЦА) – БЕРОЕ 1:0
1:0 Дориан Бабунски (42)

POFK Botev VratsaБотев (Враца): 76.Красимир Костов, 5.Костадин Ничев, 88.Йоан Бауренски, 77.Мартин Николов, 22.Диего Фераресо (69-2.Валери Христов ), 24.Стефан Гаврилов  (69-21.Сержиньо, 6.Антонио Георгиев , 28.Красимир Тодоров (69-23.Иван Митрев), 20.Дориан Бабунски, 94.Юлиан Ненов (78-14.Антоан Фасе), 11.Виктор Василев (90-9.Георги Николов)
Резерви: 33.Христо Георгиев, 2.Валери Христов, 21.Сержиньо, 14.Антон Фасе, 23.Иван Митрев, 9.Георги Николов
Треньор: Даниел Моралес

PFK Beroe Stara ZagoraБерое: 33.Генадий Ганев, 20.Стив Фуртадо, 5.Омар Сако, 6.Александър Цветков, 19.Александър Василев, 43.Джонатан, 7.Реян Даскалов  (77-10.Даниел Генов), 99.Омар Камара (58-11.Алиун Фал), 27.Абубакар Тунгара  (87-16.Симеон Мечев), 21.Кийлън Лебон  (87-8.Илиян Стефанов), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 12.Иван Гошев, 2.Джунейт Али, 8.Илиян Стефанов, 10.Даниел Генов, 11.Алиун Фал, 16.Симеон Мечев, 26.Камен Хаджиев
Треньор: Петър Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия