ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда победи Ботев (Пловдив) с 3:0 като гост, а Славия се наложи с 2:0 над Локомотив (София) в двубои от групата за разпределение на местата от 7-о до 10-о място от последния кръг на efbet Лига.

Така кърджалийци заеха седмата позиция в таблицата и получиха правото да играят на бараж за класиране в Лигата на конференциите, където в събота от 19:00 часа ще срещнат четвъртия в крайното класиране на Шампионската група.

Мачът в Пловдив започна с аванс на гостите, които след два пропуска на Радослав Цонев и Преслав Боруков успяха да открият резултата.

В 32-ата минута Светослав Ковачев получи топката от Цонев след фаул, стреля и след рикошет топката се озова в мрежата за 1:0. В последните минути на първата част Абубакар Тунгара също опита удар към вратата на Ботев, но прати топката встрани.

Втората част също стартира с опасности пред вратата на Ботев, но Ковачев пропусна, а Абубакар Тунгара удари гредата. Десет минути по-късно и Радослав Цонев пропусна да се разпише във вратата на Ботев, а Смъркалев за пореден път се намеси. Пет минути по-късно стражът отново спечели двубой с Ковачев.

Четвърт час преди края Светослав Ковачев уби интригата с втори гол (2:0) с удар по земя в близкия ъгъл. Успехът на Арда стана още по-изразителен в 81-ата минута, в която Ласана Ндиайе получи топката пред наказателното поле, напредна и преодоля Смъркалев за крайното 3:0.

Въпреки тежката загуба фенове на Ботев нахлуха на терена след края на срещата, за да поздравят играчите и да се снимат с тях в последния мач на "Колежа" за този сезон.

снимки: Startphoto.bg

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В другия мач от битката за бараж, даващ право за участие на наш отбор в евротурнирите Славия се изправи у дома срещу Локомотив (София).

Двубоят бе последен за капитана на "белите" Дарко Тасевски, който получи плакет от техническия директор на БФС Георги Иванов, а в 11-ата минута напусна играта под аплодисментите на феновете.

След 20-ата минута на терена стана интересно, а Славия и Локо (София) направиха по два пропуска пред съперниковата врата.

​Втората част започна с положение на Тони Тасев за Славия, а Локо (София) отвърна с опасен удар на Вутов след малко повече от час игра. "Железничарите" тестваха Николай Кръстев още два пъти в следващите минути с изстрели на Димо Бакалов и Ивайло Найденов.

"Белите" удариха съперника си за три минути в края на срещата, след като първи Владимир Николов вкара с техничен удар (1:0), а малко след това и Роберто Райчев се разписа, след като намери далечния ъгъл на вратата след разбъркване (2:0).

БОТЕВ (ПД) - АРДА 0:3
0:1 Светослав Ковачев (32'), 0:2 Светослав Ковачев (76'), 0:3 Ласана Ндиайе (81')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8'  Шанс за Арда! Радослав Цонев стреля директно от пряк свободен удар, но Стефан Смъркалев успя да реагира и изби в корнер.
28'  Преслав Боруков стреля с глава, но право във вратаря на Ботев.
32'  ГООООЛ за Арда! Радослав Цонев подаде на Светослав Ковачев след фаул, а играчът с №10 се разписа, след като топката премина през куп от играчи, рикошира и влезе във вратата на Смъркалев.
45+2'  Абубакар Тунгара отправи удар с глава, който мина много близо покрай вратата на Ботев.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
52'  Светослав Ковачев стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Смъркалев.
55'  ГРЕДА! Преслав Боруков и Абубакар Тунгара комбинираха, малиецът стреля, но топката се отби от напречната греда.
64'  Светослав Ковачев отклони към Радослав Цонев, който шутира мощно към вратата на Ботев, но Смъркалев спаси, а топката излезе в корнер.
69' Ковачев стреля от дистанция, но Смъркалев изби страхотно с една ръка.
76'  ГОООООЛ за Арда! Светослав Ковачев преодоля няколко бранители на границата на наказателното поле и стреля по земя в близкия ъгъл за 2:0.
81'  ГОООООЛ за Арда! Ласана Ндиайе пое топката пред наказателното поле и преодоля Смъркалев за 3:0.
90+5' Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 99. Стефан Смъркалев, 3. Мартин Христов, 5. Станислав Работов (70' 2. Божидар Сидеров) , 6. Мирослав Георгиев, 9. Константин Павлов (47' 77. Емил Найденов), 10. Красиан Колев, 13. Мартин Ситев  (70  7. Монир Ал Бадарин), 14. Димитър Папазов (41  88. Даниел Гичев), 17. Лъчезар Балтанов (К), 27. Димитър Балинов, 31. Станислав Петков (54  16. Добромир Павлов)
Резерви: 21. Мартин Панев, 4. Иван Иванов, 11. Никола Гелин
Старши треньор: Стефан Стоянов

Арда АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али  (74 20. Деян Лозев ) , 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара , 8. Милен Желев , 9. Преслав Боруков (78 18. Ласана Ндиайе ) , 10. Светослав Ковачев   (82'  26. Ел Мами Тетах, 17. Иван Коконов, 21. Радослав Цонев (79 15. Станислав Дюлгеров) , 24. Алекс Петков (К), 99. Станислав Иванов (74  33. Иван Тилев)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 77. Илия Юруков
Старши треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Съдия: Станимир Тренчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

***

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:0
1:0 Владимир Николов (88'), 2:0 Роберто Райчев (91')

11'  Капитанът на Славия Дарко Тасевски е заменен в последния мач в кариерата си под бурните овации на феновете по трибуните.
20'  Възможност за Славия! Галин Иванов получи топката около точката на дузпата от Иван Минчев и шутира без забавяне, но Любенов внимаваше и изби с крак.
21'  Шанс за Локомотив София! Християн Чипев се озова на добра позиция, но шутира в аут.
38'  Димо Бакалов, който стреля с с глава, но твърде слабо, за да затрудни стража на Славия.
41'  Бърза атака на Славия завърши с топовен шут под гредата на Емил Стоев, но Любенов изби майсторски.
45' Край на първата част.

48'  Възможност за Славия! Тони Тасев получи страхотен пас във вратарското поле, но се забави с овладяването на топката и Любенов се намеси.
64'  Антонио Вутов шутира с левия крак, но Николай Кръстев се справи.
66' Антонио Вутов центрира към Димо Бакалов, чийто удар с глава профуча покрай дясната греда на вратата на Кръстев.
68' Нова възможност за Локомотив! Силен удар от дистанция на Ивайло Найденов бе спасен от Кръстев.
70' Опасен удар на Мики Орачев, но Кръстев пак е на поста си.
88'  ГООООООЛ за Славия! Владимир Николов преодоля Любенов с техничен прехвърлящ удар.
90'  ГООООООЛ за Славия! След разбъркване топката попадна у Роберто Райчев, който я прати в далечния ъгъл за 2:0.

Славия СофияСЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев – 3. Ертан Томбак, 37. Венцислав Керчев, 55. Натан Гасама , 4. Людовик Соарес (86 83. Христо Попадийн) , 17. Ерол Дост (67  14. Роберто Райчев ), 71. Кристиян Стоянов, 22. Дарко Тасевски (К) (11'  73. Иван Минчев), 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев (67 9. Ахмед Ахмедов) , 8. Емил Стоев (86  10. Владимир Николов )
Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 15. Валентин Петров, 19. Чунг До
Треньор: Ангел Славков

Локомотив София ЛОКОМОТИВ (СФ): 24. Александър Любенов , 33. Алан Диас , 39. Антонио Вутов (83 29. Станислав Костов) , 12. Бруно Франко, 5. Дейвид Малембана , 70. Димо Бакалов (78 17. Теодор Иванов) , 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (К), 15. Лука Иванов (67  Матеус Дуарте) , 18. Християн Чипев (67  4. Мики Орачев) , 13. Селсо Рапосо
Резерви: 88. Жарко Истатков, 7. Александър Александров, 3. Марио Петков, 89. Матеус Роча
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Александър Шаламанов", София
Съдия: Станислав Тодоров