ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Орлин Павлов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Хебър успя да победи с 3:1 Берое в много интригуващ мач от последния кръг в групата на изпадащите и запази мястото си в Efbet Лига. Старозагорци, водени от треньора Николай Киров, ще се борят за оцеляването си в бараж срещу Спортист (Своге) - на 10 юни (събота).

Възпитаниците на Любослав Пенев откриха резултата малко преди почивката. Вратарят на Берое Иван Гошев боксира центрирана топка, тя се отби в лицето на връхлитащия Ивайло Михайлов и влетя в мрежата му - 1:0. Заключителните минути бяха много драматични. В 79-ата минута съдията Георги Давидов отсъди дузпа за Берое за фаул на появилия се на смяна за Хебър Марк-Емилио Папазов срещу Густаво Каскардо. Тонислав Йорданов направи 1:1 с точен изстрел в горния ляв ъгъл на Петър Дебърлиев.

В първата минута на добавеното време 19-годишният Папазов се реваншира за дузпата и даде преднина на Хебър - 2:1.Топката беше изпратена в наказателното поле на гостите, вратарят Гошев излезе неразчетено и не успя да боксира, тя попадна в преотстъпеният от ЦСКА нападател, който отбеляза в опразнената врата. В 95-ата минута Папазов вкара за втори път и оформи крайното 3:1, превръщайки се в герой за Хебър.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В края на мача на стадион "Георги Бенковски" се стигна до грозни сцени, заформи се меле между играчите, в което се включиха и хора от щабовете. Съдията Давидов изгони с червени картони Спас Георгиев и Серкан Юсеин, което още повече усложни задачата на Берое за баража.

Отборът от Пазарджик за първи път в историята си не изпада веднага след промоцията и ще запише втора поредна година в елита на българския футбол.

ХЕБЪР - БЕРОЕ 3:1
1:0 Ивайло Михайлов (42), 1:1 Тонислав Йорданов (82-дузпа), 2:1 Марк-Емилио Папазов (90+1), 3:1 Марк-Емилио Папазов (90+5)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
23  Гостите от Стара Загора с претенции за дузпа. Васил Василев поиска фаул за задържане от Георги Вълчев, съдията Георги Давидов остави играта да продължи.
31 - Удар на Симеон Мечев, Петър Дебърлиев не беше затруднен.
42  ГОЛ! 1:0 за Хебър! Вратарят на Берое Иван Гошев боксира топката след изпълнение на пряк свободен удар, тя се отби в лицето на Ивайло Михайлов и влетя в мрежата му.
42 - Голмайсторът Михайлов лежи на земята след сблъсък с Гошев.
44 - След намесата на ВАР съдията Георги Давидов потвърди попадението.
45+1  Ивайло Михайлов е заменен принудително заради контузия, която получи при отблелязването на гола. Любослав Пенев пусна в игра Лорен Марузин.
45+3 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Петър Дебърлиев спаси удар на Уерди Мара.
68 - Появилият се на смяна за гостите Калоян Кръстев атакува центрирана топка с глава, Дебърлиев се намеси добре и спаси удара на нападателя.
79  ДУЗПА за Берое! Густаво Каскардо падна в наказателното поле на Хебър, съдията Георги Давидов маркира фаул на Марк-Емилио Папазов срещу играча на гостите.
82  ГОЛ! Берое изравни - 1:1. Тонислав Йорданов е точен, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на Дебърлиев, който скочи в обратния.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+1  ГООООЛ! 2:1 за Хебър и при това положение пазарджиклии се спасяват от изпадане, а Берое отива на бараж. Марк-Емилио Папазов отбеляза на празна врата! Талантът се реваншира за нарушението за дузпата на Берое и отново поведе Хебър напред. Топката беше пратена в наказателното поле на гостите, вратарят Гошев излезе неразчетено и не успя да боксира, тя попадна в Папазов, който отблизо нямаше как да сгреши.
90+4   ВАР потвърди попадението на Марк-Емилио Папазов, след като имаше съмнения за засада.
90+5  ГООООЛ! Марк-Емилио Папазов подпечатва победата на Хебър - 3:1!
90+7 - Meле на терена.
Футболистите на двата отбора се спречкаха, имаше и размяна на удари.
90+8  ЧЕРВЕН КАРТОН за Спас Георгиев.
90+8 ЧЕРВЕН КАРТОН за Серкан Юсеин.
90+10 - Край на мача. Хебър победи Берое с 3:1 и запази елитния си статут. Старозагорци ще играят бараж срещу Спортист (Своге).

Хебър
ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 33. Стефан Цонков, 5. Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан , 44. Николай Николаев (72  99.Архан Исуф), 8. Алехандро Серано (83  7.Стоян Стоичков), 97. Венсан Марсел (73  10.Mарк-Емилио Папазов ), 9. Ивайло Михайлов  (45+1  11.Лорен Марузин), 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов (72  84.Стилиян Тисовски)
Резерви: 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 7. Стоян Стоичков, 10. Марк-Емилио Папазов, 11. Лорен Марузин, 28. Осира Корнел, 39. Анте Живкович, 84. Стилиян Тисовски, 99. Архан Исуф
Треньор: Любослав Пенев
Берое
БЕРОЕ: 23. Иван Гошев, 2. Густаво Каскардо, 4. Бубакар Траоре, 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин , 10. Уерди Мара , 13. Ромарио Мойс , 14. Педро Енрике , 16. Симеон Мечев (к), 18. Клайдер Машедо (55  9.Калоян Кръстев), 19. Васил Василев (71  98.Тонислав Йорданов  )
Резерви: 12. Димитър Алтънов, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев , 21. Вини Трибуле, 44. Атанас Йорданов, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов
Треньор: Николай Киров

Пазарджик, стадион "Георги Бенковски"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР