Крумовград излъга Славия с 1:0 на стадион "Никола Щерев-Старика" в пловдивския квартал Коматево и започна с три точки новия сезон в efbet Лига. Капитанът Божидар Кацаров (11) вкара първия гол в елита, но в 66-ата минута бе изгонен с директен червен картон заради опасно влизане в тялото на Чунчуков, а резервата на гостите Емил Мартинов също не завърши срещата след два бързи жълти картона в рамките на шест минути накрая.

Срещата изгледаха наставникът на Ботев Душан Керкез и спортният директор Артур Платек. На трибуните са още Тити Папазов, Александър Тунчев и някои от футболистите на Ботев, сред които Кристиан Нвачукву и Самуел Акере.

Още в 11-ата минута Крумовград с гол на своя капитан Божидар Кацаров. Бранителят беше изпуснат от защитата на Славия и след лошо изчистена топка я засече от въздуха, пращайки я във вратата на Вуцов за 1:0. Това бе и първи гол за сезона в елита, след като в първата среща Черно море и ЦСКА 1948 направиха нулево реми на "Тича" във Варна.

В 33-ата минута Диего Рапосо проби през центъра и шутира, а Светослав Вуцов отрази блестящо и предотврати сигурен гол. Само минута по-късно Вуцов отрази още един сигурен гол в своята врата след мощен удар на Момчил Цветанов от движение. В 38-ата минута Галин Иванов опита атрактивен ножичен удар от границата на наказателното поле, който беше доста слаб. Три минути по-късно Иван Минчев центрира отлично на близката греда, а там Виктор Генев се извиси над всички и стреля, но ударът му срещна страничния стълб. В добавеното време на първата част мощен удар на Иван Минчев от далечна дистанция затрудни вратаря Янко Георгиев, който не успя да боксира по най-добрия начин. Топката попадна право на крака на Тони Тасев, но нападателят стреля над вратата и направи фрапантен пропуск.

След почивката темпото на игра спадна и головите положения намаляха. В 56-ата минута Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар, но изпрати топката над вратата, а секунди след това Тони Тасев с глава също не намери целта, но на отсрещната врата. В 62-ата минута Серкан Юсеин и Октай Юсеин направиха добра комбинация, но защитниците на "белите" се справиха със ситуацията и избиха топката. Малко по-късно Карл Фабиен отправи първи изстрел с първото си докосване на топката, но не уцели вратата на Крумовград, а в 66-ата минута голмайсторът и капитан на домакините Божидар Кацаров получи директен червен картон, след като влезе грубо с бутоните с тялото на Цветелин Чунчуков.

Дори с числено предимство на терена гостите не съумяха да застрашат сериозно стража Янко Георгиев в следващите минути. Иван Минчев и Карл Фабиен шутираха неточно над и встрани от вратата на домакините. В добавеното време и резервата на гостите Емил Мартинов бе изгонен, след като в рамките на шест минути след влизането в игра получи два жълти и съответно червен картон.

КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Божидар Кацаров (11)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Славия атакува и завърши с удар на Галин Иванов, но Божидар Кацаров го блокира.
11 - ГОООЛ за Крумовград! Центриране стигна до Матей Шимич, който успя да свали топката към Божидар Кацаров и той с удар от въздуха реализира за 1:0 първия гол за сезона в efbet Лига.
15 - Наско Милев стреля по земя извън наказателното поле на "белите", но не затрудни вратаря Светослав Вуцов.
23 - Серкан Юсеин центрира, Партик Луан отклони топката, но Матей Шимич остана на сантиметри от нея и не успя да я засече в мрежата.
33 - Наско Милев успя да се пребори за висока топка и я свали към Диого Рапосо, който шутира, но не преодоля Светослав Вуцов.
34 - Рапосо пусна към Момчил Цветанов, който стреля по диагонана, но шутът му бе спасен.
35 -   След центриране от корнер Янко Георгиев не можа да се намеси добре, Йеленкович можеше да вкара гол, но извърши нарушение.
38 - Галин Иванов от трудна позиция стреля с акробатично изпълнение, като топката мина встрани от целта.
41 - ГРЕДА за Славия! Иван Минчев центрира на близката греда, а там Виктор Генев се извиси над всички и стреля, но прати топката в десния страничен стълб.
45+1 - Минчев отправи коварен удар, който затрудни Янко Георгиев. Топката върхлетя Тони Тасев, но отблизо не успя да отбележи, а шутира над вратата.
45+2 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
56 - Серкан Юсеин шутира от пряк свободен удар над вратата на Светослав Вуцов.
57 - Иван Минчев намери Тони Тасев в наказателното на Крумовград, а той стреля с глава над вратата, пазена от Янко Георгиев.
60 - Вячеслав Велев в опита си да центрира отправи нещо като удар, но топката премина над вратата на Вуцов.
62 - Серкан Юсеин и Октай Юсеин направиха добра комбинация, последният центрира, но защитниците на "белите" се справиха със ситуацията и избиха топката.
63 - Карл Фабиен отправи първи изстрел с първото си докосване на топката, но не уцели вратата на Крумовград.
66 - Капитанът и голмайстор в тази среща Божидар Кацаров е изгонен с директен червен картон заради опасно влизане в тялото на Цветелин Чунчуков.
77 - Иван Минчев шутира от далечна дистанция над вратата на домакините.
82 - Карл Фабиен отправи неточен удар от малък ъгъл.
90+1 - Влезлият в 85-ата минута Емил Мартинов от гостите си изкара два бързи жълти картона и също бе изгонен.
90+5 - Край на мача! Крумовград излъга Славия с 1:0 на старта на новия сезон в efbet Лига.

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 5. Матей Шимич , 44. Божидар Кацаров , 24. Лазар Марин 7. Момчил Цветанов – 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо (73 - 2. Джунейт Али), 8. Ренан Арияш (76 - 18. Даниел Де Паули), 10. Серкан Юсеин (90+3 - 22. Ерол Дост) – 17. Патрик Луан (46 - 77. Октай Юсеин)(90+3 - 25. Станислав Работов), 19. Наско Милев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 70. Матеус Де Карвальо, 11. Александър Георгиев, 25. Станислав Работов, 2. Джунейт Али, 14. Стефан Попов, 22. Ерол Дост, 18. Даниел Оливейра, 77. Октай Юсеин
Старши треньор: Атанас Рибарски

Славия: 21. Светослав Вуцов – 6. Мартин Георгиев (85 - 3. Ертан Томбак), 5. Велко Йеленкович , 4. Виктор Генев, 22. Куентин Зеедроф – 71. Кристиян Стоянов  (85 - 27. Емил Мартинов ), 73. Иван Минчев , 33. Галин Иванов , 88. Тони Тасев (60 - Цветелин Чунчуков ) – 7. Денислав Александров (75 - 18. Кристиян Балов), 10. Владимир Николов (60 - 11. Карл Фабиен)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 37. Венцислав Керчев, 77. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 3. Ертан Томбак, 11. Карл Фабиен, 23. Цветелин Чунчуков, 19. Чунг Нгуен, 18. Кристиян Балов
Старши треньор: Златомир Загорчи

Стадион: "Никола Щерев-Старика", Пловдив
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР