ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море победи Ботев (Враца) с 2:1 у дома в мач от 12-ия кръг на Еfbet Лига.

Гостите поведоха още в деветата минута, след като Браян Переа и Мирослав Маринов комбинираха, а атаката завърши с точен удар в далечния ъгъл (0:1).

Варненци отвърнаха с две опасани атаки, при които Васил Панайотов стреля над вратата в 16-ата минута, а в 23-ата Закария Беншаа също бе на добра позиция, но прати топката покрай вратата.

Минути след изтичането на половин час игра Валбуена пропиля добра възможност за врачани, а в следващата атака Костов спаси удар на Исмаил Иса.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна вихрено и Черно море успя да изравни с удар на Васил Панайотов (1:1), който няколко минути след това пропусна да изведе "моряците" напред в резултата.

Варненци бяха много близо до втори гол в 60-ата минута, но Живко Атанасов не уцели вратата от добра позиция.

Ботев отвърна с две много опасни положения, при които голмайсторът Мирослав Маринов пропусна да изведе тима си напред за втори път в мача.

Гредата спаси врачани в 79-ата минута след много хубав удар на резервата Николай Златев. Минута по-късно Матиас Курьор се освободи с елегантен финт в наказателното поле, но стреля високо над вратата на Ботев.

В продължението на мача Черно море стигна до обрат след комбинация между Николай Златев и Матиас Курьор, завършила с гол за крайното 2:1.

Черно море се изкачи на петата позиция с две точки аванс пред шестия Арда, докато Ботев (Враца) е на 11-о място с 10 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (Враца) 2:1
0:1 Mирослав Маринов (9'), 1:1 Васил Панайотов (47'), 2:1 Матиас Курьор (90+2')

По-важното от мача по минути:

1 - Начало на двубоя.
ГОООЛ! Ботев (Враца) поведе с 1:0. Браян Переа получи подаване пред наказателното поле и продължи към оставения непокрит отдясно Мирослав Маринов. Младокът успя да се разпише с удар в далечния ъгъл .
16 - Изстрел на Васил Панайотов, топката прелетя над вратата на врачани.
23 - Пропуск на Закария Беншаа, който получи топката от Исмаил Иса, но я изпрати покрай вратата.
32 - Валбуена стреля в аут.
33 - Костов спаси след удар на Исмаил Иса.
45+1 - Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  ГОООЛ! Топката попадна у Васил Панайотов след разбъркване и той я прати в левия ъгъл на Костов за 1:1.
49' Нов шанс за "моряците"! Отново Панайотов стреля, но покрай вратата.
60' Живко Атанасов засече центриране от корнер на Сула на близката греда, но ударът на защитника мина опасно покрай вратата.
67' Опасност за Ботев (Враца)! Мирослав Маринов се озова в добра позиция и стреля, но встрани.
68' Корнер за врачани! Подаване по земя, Маринов шутира, но Георгиев спаси.
79'  ГРЕДА за Черно море! Николай Златев стреля от дъгата на наказателното поле, топката се отби в дясната греда, след което се насочи към другата, но така и не влезе във вратата.
80'  Какъв пропуск за Черно море! Матиас Курьор пое топката в наказателното поле, финтира защитник и шутира, но над вратата.
87' Курьор намери Закария Беншаа на границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран.
90+2'  ГООООЛ за Черно море! Николай Златев намери Матиас Курьор в наказателното поле и той преодоля Костов за 2:1. Попадението бе проверено с ВАР за нарушение на Златев, но такова не бе видяно от рефера.
90+5' Край на мача.

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к)  , 8. Мазир Сула (73 11. Алекс Фернандес) , 20. Мади Кета (55' 19. Матиас Курьор ) , 88. Мимито, 31. Закария Беншаа (88 7. Матеуш Клементе) , 9. Исмаил Иса (46'   39. Николай Златев)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев,
Треньор: Петър Костадинов

Ботев ВрацаБОТЕВ (Враца): 76.Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански (90 14. Мартин Атанасов) , 37. Том Зарандона, 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена  (69 24. Стефан Гаврилов) , 10. Сантиаго Монтоя  (82   21. Жан Пиер Да Силва,), 15. Мирослав Маринов  (69  28. Клери Сербер), 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов (82  20. Меси Биатумусока)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 91. Венцислав Христов
Треньор: Дани Моралес

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Димо Димов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия