Черноморец (Бургас) записа успех и във втората си контролна среща от началото на лятната подготовка. "Акулите" надвиха за втори път тима на "Раковски" с 3:2. Изненадващо втородивизионният отбор поведе с гол на защитника Емил Петков в 35-ата минута след хубав удар от границата на наказателното поле. До края на първата част най-чисти положения за черноморци се откриха пред Маркиньос и Андрей Атанасов, но до попадение не се стигна.

След почивката бургазлии заиграха по-уверено и още в 50-та минута изравниха резултата. След хубав пробив по левия фланг Гаел беше на точното място и успя да засече за 1:1. Само 5 минути по-късно бургазлии направиха пълен обрат. Появилият се второто полувреме в игра Милчо Ангелов, направи 2:1 след хубав удар с глава. Четвърт час преди края Петков изравни от дузпа - 2:2. 10 минути преди края на мача Лъчезар Балтанов, който записа първия си мач след операция на менискус, засече хубав пробив от ляво и донесе победата на Черноморец – 3:2.

Следващата контрола на бургазлии е на 25 юни (вторник) от 18:30 часа, срещу Черно море.