Левски победи Берое с 3:1 в Стара Загора в мач от 24-ия кръг на “А” група. След спечелените три точки “сините” имат 43 и изместиха Славия от четвъртото място. Левски отново е на четири точки от третия ЦСКА.
Домакините от Берое поведоха във 2-ата минута, а гостите обърнаха резултата след попадения на Николай Димитров, Мирослав Антонов и Христо Йовов.

Двубоят започна с гол за домакините, които изригнаха още във 2-ата минута. Слави Жеков центрира от корнер, Иво Иванов се извиси над всички в наказателното поле и прати топката в далечния десен ъгъл на вратата, пазена от Георги Петков.

Гостите от София изравниха три минути по-късно след попадение на Николай Димитров. Телкийски центрира отдясно и Хичо засече от въздуха в наказателното поле. Атаките към двете врати продължиха една след друга. В 8-ата минута Искрен Писаров центрира в наказателното поле на Левски, но Милиев изчисти пред главата на Георги Андонов. Последва ново центриране на Искрен Писаров, но този път подаде към Слави Жеков, който стреля високо в аут.

В 16-ата минута Левски поведе с 2:1 след гол на Мирослав Антонов. Играчите на Берое сгрешиха още в центъра на терена, като подариха топката на Димитър Телкийски. Той напредна и подаде към Мирослав Антонов, а срещу него бе Атанас Атанасов, но той не тръгна към нападателя на Левски, а отиде към вратаря Скорчев. Останал сам, Антонов би, но стражът спаси при първия удар, топката обаче се върна в Антонов, който вкара за 2:1.

В 30-ата минута Левски стигна до трети гол, с който реши мача. Николай Димитров центрира отляво, Мирослав Антонов пое в наказателното поле, виновникът за първия гол Атанас Атанасов само изгледа действията на нападателя, но не го атакува. Антонов подаде към Христо Йовов на границата на вратарското поле и Ицо реализира без проблеми.

Слабите действия на Атанасов накараха Илиан Илиев да го смени още в 34-ата минута със Станислав Бачев.

През втората част домакините опитаха да променят резултата, но не стигнаха до много чисти положения. Левски направи добри атаки и в края на мача можеше да реализира още голове.
В 48-ата минута влезлият като резерва Дончо Атанасов засече центриране от пряк свободен удар пред вратата, но прати топката на сантиметри от гредата.

В 49-ата минута Слави Жеков би отдалеч, но в аут. Същото упражнение, но с глава, повтори Станислав Бачев. В 79-ата минута влезлият като резерва Александър Александров – Кривия стреля над вратата от границата на наказателното поле. В 83-ата минута Сърмов с топовен шут разтресе горната греда, като топката мина през ръцете на вратаря на Берое – Теодор Скорчев. В следващата атака Николай Димитров излъга стража на домакините, но от малък ъгъл не успя да свие топката към вратата. В 89-ата минута Мирослав Антонов на празна врата би в аут след подаване на Жоазиньо./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Берое - Левски 1:3
1:0 Иво Иванов (2), 1:1 Николай Димитров (5), 1:2 Мирослав Антонов (16), 1:3 Христо Йовов (30)

Берое:
33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 5.Иво Иванов, 3.Тодор Тодоров, 28.Атанас Атанасов (34 - Станислав Бачев), 18.Петър Костадинов, 20.Николай Станков (46 - 11.Дончо Атанасов), 7.Слави Жеков (76 - 27.Атанас Апостолов), 10.Диан Генчев, 17.Искрен Писаров, 77.Георги Андонов
Резерви: 22.Боян Пейков, 24.Станислав Бачев, 19.Симеон Минчев, 21.Милен Танев, 27.Атанас Апостолов, 11.Дончо Атанасов, 9.Иван Чергев

Левски: 1.Георги Петков, 21.Петер Петраш, 55.Йордан Милиев, 15.Шакиб Бензукан, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 45.Владимир Гаджев (58 - 30.Лъчезар Балтанов), 32.Димитър Телкийски (65 - 20.Жоазиньо), 24.Николай Димитров, 10.Христо Йовов (76 - 7.Александър Александров), 9.Мирослав Антонов
Резерви: 31.Цветан Димитров, 2.Виктор Генев, 4.Стефан Станчев, 7.Александър Александров, 30.Лъчезар Балтанов, 20.Жоазиньо, 77.Еньо Кръстовчев

Стадион: "Берое"
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Петър Костадинов (Берое), Георги Сърмов, Веселин Минев (Левски)