Левски победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в двубой от 28-ия кръг на Efbet лига в плейофите от топ 6.

"Канарчетата" не бяха на познатото ниво, което важи в пълна степен за звездата на тима Тодор Неделев, заменен още на почивката. Той за пореден път доказа, че играе силно само в домакинските мачове и когато "канарчета" са гости, е много слаб и с провинциално поведение на терена.

Началото на мача бе белязано от напрежение по трибуните, като фенове на двата тима се замеряха с бомбички и раниха полицай.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

"Сините" започнаха вихрено и откриха резултата още в 11-ата минута след дузпа за игра с ръка на Дилан Мертенс. Филип Кръстев застана зад топката и се разписа за 1:0.

Малко след това Неделев стреля неточно в един от малкото си опити в мача. Левски затвърди преднината си в 37-ата минута след бомбен удар на Сонко Сундберг за 2:0, изправил на крака феновете на "Герена".

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, а началото на втората част се забави заради нова порция напрежение по трибуните и нахлуване на няколко фена на Левски към сектора на гостите.

Минути след подновяването на играта Ботев удари греда след същински снаряд на Виктор Генев. До края на полувремето Левски опита още два удара, които обаче бяха твърде неточни.

В един от последните си опити да вкара почетен гол Ботев (Пловдив) можеше да се зарадва, но неразбирателство между Хосе Кордоба и Николай Михайлов прати топката в гредата за втори път в мача.

С трите точки на "Герена" днес Левски вече е на четвърто място, на три точки зад третия Ботев (Пловдив).

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПД) 2:0
1:0 Филип Кръстев (11' дузпа), 2:0 Сонко Сундберг (37')

По-важното от мача по минути:

0' Напрежение по трибуните. Между двете агитки летят бомбички.
1' Начало на срещата.
9'  ДУЗПА за Левски! Дилан Мертенс игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка след ВАР.
11'  ГООООЛ за Левски! Филип Кръстев бележи за 1:0 от бялата точка.
20' Тодор Неделев опита да изненада вратаря на Левски с удар от дистанция, Михайлов улови, макар и от втори опит.
32' Емануел Току премина между няколко бранители на Левски и само добрата намеса на Михайлов предотврати изравняване.
37'  ГООООЛ за Левски! Сонко Сундберг изправи всички на крака с бомбен удар от границата на наказателното поле, който се отби в напречната греда и се оплете в мрежата.
45' Край на първото полувреме.

*** Второто полувреме ще се забави с няколко минути заради напрежение по трибуните. Няколко фена на Левски тичат към сектора с привърженици на Ботев.
46' Начало на втората част. Всичко на терена и сред привържениците е наред.
48'  ГРЕДА за Ботев Пд! Снаряд на Виктор Генев разтресе напречната греда на вратата на Левски!
69' Отличен пробив на Уелтън по левия фланг, последва пас по земя към Илиян Стефанов, но ударът му бе разочароващ.
80' Хубав удар на резервата Марин Петков, който обаче не затруднява стража на гостите Аргилашки.
90+1'  ГРЕДА за Ботев! Хосе Кордоба и Николай Михайлов не се разбраха и опитът за изчистване на топката я прави в гредата.
90+4' Край на мача.

Левски София ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов – 91. Драган Михайлович, 23. Сонко Сундберг , 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев  (90  22. Патрик-Габриел Галчев)– 7. Георги Миланов (80 5. Келиан ван дер Каап) , 14. Илиян Стефанов (70 88. Марин Петков ) , 17. Уелтон  – 19. Билал Бари
Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов
Треньор: Станимир Стоилов

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 1. Георги Аргилашки – 24. Роберто Пунчец, 18. Самюел Супрайен  (46 25. Станислав Работов) , 4. Виктор Генев – 15. Джеймс Етоо (71  21. Точукву Ннади), 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мертенс, 3. Па Конате – 8. Тодор Неделев (46  23. Димитър Тонев), 9. Мохамед Брахими (46 11. Антоан Бароан) – 10. Емануел Току (81 26. Джак Лейн)
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 28. Филип Филипов
Треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Георги Димитров
Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия